Polisgücü Tuğrul Şener’e emanet

Yalova’nın önemli amatör kulüplerinden Polisgücü takımı Yalova’nın futbol konusunda önde gelen isimlerinden Tuğrul Şener ile anlaşıyor.

Polisgücü Tuğrul Şener’e emanet

31 Temmuz Salı günü Yalova Atatürk Stadyumu içerisinde bulunan Çevik Kuvvet Müdürlüğü’nde Yalova Emniyet Müdürü Ahmet Selim Akyıldız’ın katılımı ile Yalova’nın sembol isimlerinden Tuğrul Şener’e Polisgücü takımı emanet edilecek.

Tuğrul Şener futbol hayatı boyunca Yalovaspor, Bandırma, Beşiktaş ve Mersin İdman Yurdu formalarını giyerken 1 kez U-21 ve 2 kez de A Milli takım formasını giymişti.

Geçtiğimiz yıl Selami Yıldırım Başkanlığında oluşan Yalova Polisgücü Spor Kulübü Yönetimi önemli bir adım atmaya hazırlanıyor.

Yalova’da futbol denilince akla gelen ilk isimlerden olan Tuğrul Şener artık Yalova Polisgücü Spor Kulübü’nün hem A takımından hem de alt yapısından sorumlu teknik adam olacak.

Tuğrul Şener kimdir?

 (d. 19 Mayıs 1949, Yalova), Türk eski millî futbolcu. Beşiktaş ve Mersin İdman Yurdu'nda uzun yıllar forma giymiştir. Özellikle Adanaspor'la elde ettiği başarılardan dolayı kulübün efsane futbolcular arasında gösterilmektedır.[1] Tuğrul Şener, Yalovaspor'un kurucularından ve eski Başkanlarından Merhum Ali Şener'in oğludur.

Futbolu ilk kez mahalle aralarında oynadıktan sonra 12-13 yaşlarında Esnafspor altyapısında yazılarak burada başladı. Ardından 16-17 yaşlarına babasının kurucuları arasında olan Yalovaspor'da oynamaya başladı. İki sezon burada oynadıktan sonra 1970-71 sezonunda Bandırmaspor’a transfer oldu. 1. Lig'de mücade eden Bandırmaspor'da oldukça başarılı iki sezon geçırdı ve 1969-70 ve 1970-71 sezonlarında iki kez ligi 2. sırada tamamlayıp Süper Lig'in kapısından döndü.

Burada gösterdiği performansl birçok Süper Lig ekibinin transfer listesine girmeyi başardı ve neticesinde 1971-72 sezonunun başında Süper Lig'in köklü ekiplerinden Beşiktaş'a transfer oldu.

İki sezon 2.ligin bu güçlü takımında forma giyen ve Beşiktaş’lı yöneticilerin ilgisini çeken Tuğrul Şener, 20 yaşında Kara-Kartal’a transfer oldu ve tam 7 sezon Beşiktaş formasını giydi. İki kez A Milli (İran, Pakistan maçları) ve 1 kez de Ümit Milli (İngiltere maçı) olan Tuğrul Şener, Beşiktaş’ta başarılarla dolu futbol yaşamının ardından bir yıl Mersin’de kiralık olarak futbol oynadı.

Ardından İskenderunspor’a transfer olan ve 1979-80 sezonunda Kocaelispor’la anlaşan Tuğrul Şener, 1980-81 sezonunda amatör yetiştiği camiasına, Yalovaspor’a geldi. Aynı sezon Levent’i yenerek (2-1) şampiyon olan Yeşil-Kırmızılı Takıma büyük katkı sağlayan Şener, bir süre sonra aktif futbolculuk yaşamını sona erdirdi. Son yıllarda belli aralıklarla Yalovaspor’da değişik görevler alan Tuğrul Şener yaşamını Yalova’da sürdürmektedir.

Millî takım kariyeri [değiştir]

3 kez millî takımlara çağrılan Tuğrul Şener, 1 kez kez Türkiye U-21 ve 2 kez de Türkiye forması olmak üzere toplam 3 kez milli formayı giymiştır.[2]Ümit millî takımı için ilk karşılaşmasına 11 Mayıs 1974 tarihinde İngiltere ümit millî takımına karşı oynanan karşılaşmada çıktı.[3] A millî takım için ilk kar karşılaşmasına 18 Ocak 1974 tarihinde Pakistan millî takımına karşı oynanan karşılaşmada çıktı.[4]

A Millî takımın 1974 Pakistan'ın Karaçi şehrinde düzenlenen beşinci RCD Kupası turnuvasına katılan kadrosunda yer aldı ve bu turnuvada takımıyla şampiyonluk elde etmeyi başardı.

 

 

 

 

 

YORUM EKLE

banner137

banner138