Satrançta Bir İlk Yalova’da Yaşandı

Yalova Satranç İl Temsilciliği ilimizde kulüpler düzeyinde bayanlar takım satranç turnuvası düzenledi.

 Satrançta Bir İlk Yalova’da Yaşandı

Yalova Satranç İl Temsilciliği ilimizde kulüpler düzeyinde bayanlar takım satranç turnuvası düzenledi.

Okul Sporları organizasyonlarının dışında ilk defa bayan takım formatı ilk kez Yalova’da uygulanmış oldu.


Ülke çapında bayan satranç sporcusu bulma zorluğunun yanında özellikle bayan takımı kurmakta zorlanılırken Yalova Satranç İl Temsilciliği’nin başarısı, Türkiye Satranç Federasyonu’nun da beğenisini kazandı.


7 takımın katıldığı ve 3 gün süren müsabakaların ardından şampiyonluğu Altınkale Satranç Spor Kulübü ve Eğitim Merkezi elde etti. İkinci basamağında Altınkale E4-E5 takımı, üçüncülüğü ise Yalova Ekolojik Yaşam ve Sağlıklı Yaşam Derneği elde etti.


Dereceye giren takımlara kupa ve madalyalarını Türkiye Satranç Federasyonu Yönetim Kurulu üyesi Nezir Uyrun, Satranç İl Temsilcisi Erkan Şat ve turnuva gözlemcisi Coşkun Öztürk takdim etti.


“Türkiye’ye örnek olmak istiyoruz”


Satranç İl Temsilcisi Erkan Şat, “Biz Yalova olarak bir ilki başardık. Mücadele eden 7 takımı tebrik ediyor ve bu güzel organizasyonda yer aldıkları için teşekkür ediyorum. Her zaman yanımızda olan destekçimiz Yalova Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürümüz Metin Kaplan’a ayrıca teşekkürü borç biliyorum. Türkiye’de ilk olan turnuvamızı bayan federasyon başkanımız Gülkız Tülay’a armağan ediyoruz. Bu formatın ve ilimizin tüm Türkiye’ye örnek olmasını arzu ediyoruz” dedi. 

YORUM EKLE