TFFHGD Yalova Şubesi’nden Korsan Hakemliğe Tepki

Türkiye Faal futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği Yalova Şubesi, son dönemde futbol müsabakalarında artan korsan hakemliğe tepki gösterdi.

TFFHGD Yalova Şubesi’nden Korsan Hakemliğe Tepki

Dernek Başkanı Süleyman Çark, korsan hakemlerin yönettiği maçları üzülerek takip ettiklerini bu durumun genç hakemlerin gelişimine de engel olduğunu dile getirdi.

“Üzülerek takip ediyoruz”

Futbolun paydaşı olan kulüplerden hakemlere destek olmalarını beklediklerini belirten Türkiye Faal futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği Yalova Şubesi Başkanı Süleyman Çark,” Son günlerde ilimizde oynanan gerek Bölgesel amatör lig gerekse yerel amatör ligde mücadele eden Yalova’mızın güzide takımlarının hazırlık müsabakalarında korsan hakem uygulamasına gittiğini üzülerek takip etmekteyiz. Camiamız da uzun yıllar önce görev yapmış, değişen kurallar ile ilgili hiç bir eğitim ve seminere katılmamış bir korsan hakem tarafından üstelik hakem kıyafeti giyerek hazırlık müsabakalarının yönetilmesi geçmişte görev yaptığı camiaya saygı göstermediğini ve tüm uyarılara rağmen hazırlık müsabakası yönetmeye devam ederek, hem kulüplerimizin değişen kurallar ile ilgili yerinde, yani müsabaka anında tecrübe edinmesini hem de Türkiye'nin her ilinde ve şehrimizde aslanlar gibi müsabaka yöneten ve yeni sezona daha hazır girmek için fırsat kollayan tüm hakemlerimizi olumsuz yönde etkilemektedir. Camiamıza geçmişte hizmet etmiş her hakem ve gözlemci hocamız bizler için kıymetli ve saygı değerdir ancak camiasına ve özellikle genç hakem kardeşlerine saygı duymayan, gelişimlerini ve müsabaka tecrübelerini olumsuz yönde etkileyen her kim olursa olsun bu camiadan ahde vefa beklememelidir. Yalova’mızda bir ilk olması nedeniyle Yalova futboluna hizmet eden ve futbolun paydaşı olan tüm kurum ve kulüplerimizden hakemlerimize destek olmalarını beklemekteyiz. Kamuoyuna ve Yalova Futbol Camiasına saygıyla duyurulur” dedi.
 

YORUM EKLE