Yalova Üniversitesi'nin Gönüllü Öğrencileri Bursa'da Yardım Dağıttı

Yalova Üniversitesi Sosyal Hizmet Bölümü'nde okuyan 5 öğrenci, sosyal sorumluluk adına başlattıkları proje için Bursa'ya geldi. Kimse Yok mu Derneği'nin çalışmalarına bir günlük gönüllü destek veren öğrenciler, örnek bir çalışma sergiledi.

Yalova Üniversitesi'nin Gönüllü Öğrencileri Bursa'da Yardım Dağıttı
Yardım için Yalova'dan Bursa'ya gelip sabahın erken saatlerinde çalışmaya başlayan öğrenciler, ilk olarak Kimse Yok mu Derneği giyim mağazasında görev aldı. 

Giyim mağazasına gelen 25 aile ile tek tek ilgilenen öğrenciler, ailelerin ihtiyaçlarını karşılamaları için yardımcı oldu. Dernek çalışanlarıyla yedikleri öğle yemeğinin ardından erzak dağıtımı için yola çıkan öğrenciler, Bursa sokaklarında kapı kapı dolaşarak erzak yardımlarını ihtiyaç sahiplerine ulaştırdı. 

Ayrıca farkındalık oluşturmak adına başlattıkları proje kapsamında okullarında stant açan gençler, Derneği Kimse Yok mu Derneği'ni tanıtarak gönüllülerin artması için destek verdi. Yapılan yardımların ardından Yalova'ya dönen öğrenciler, ihtiyaç sahiplerine yardım etmenin engel tanımadığını herkese gösterdiklerini belirtti.
YORUM EKLE