Yalova Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde Yalova İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı birimlerce suçun önlenmesi, suça karışan şahısların tespiti ve suç eşyalarının ele geçirilmesine yönelik yapılan sabit uygulamalar ve önleyici devriye faaliyetleri neticesinde;

20 Mayıs Pazartesi günü Asayiş Şube Müdürlüğü Motosikletli Polis Timleri görevlilerimizce durumundan şüphelenilerek durdurulan 06*** plaka sayılı araç içerisinde bulunan H.A. isimli şahıstan üzerinde herhangi bir ibare bulunmayan 1 adet ruhsatsız tabanca ve bu tabancaya ait 5 adet fişek ele geçirilmiştir.

Elektrik Arızasına 45 Bin TL Masraf Yaptı Elektrik Arızasına 45 Bin TL Masraf Yaptı

20 Mayıs Pazartesi günü Asayiş Şube Müdürlüğü görevlilerimizce adli olaya karışan E.Ç. isimli şahsın ikametinde üzerinde COLT SPECIALCOMBAT ibaresi bulunan ruhsatsız tabanca ve bu tabancaya ait 6 adet fişek ele geçirildi.

22 Mayıs Çarşamba günü Çiftlikköy İlçe Emniyet Müdürlüğü görevlilerimizce kayıp olarak aranan A.Y.A. isimli şahsın yapılan üst aramasında 1 adet ruhsatsız BLOW marka silah ve bu tabancaya ait 7 adet fişek ele geçirildi.

22 Mayıs Çarşamba günü Asayiş Şube Müdürlüğü Motosikletli Polis Timleri görevlilerimizce durumundan şüphelenilerek durdurulan 77*** plaka sayılı araç içerisinde bulunan İ.G. isimli şahıstan, 1 adet SMİTH WESSON marka ruhsatsız tabanca, 1 adet BELLİNİ marka pompalı tüfek ve 35 adet fişek ele geçirildi.

23 Mayıs Perşembe günü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü görevlilerimizce durumundan şüphelenilerek durdurulan 34*** plaka sayılı araç içerisinde bulunan S.B. isimli şahıstan 1 adet üzerinde herhangi bir ibare bulunmayan ruhsatsız tabanca ve bu tabancaya ait 4 adet fişek ele geçirildi.

23 Mayıs Perşembe Günü Yalova Polis Merkezi Amirliği görevlilerimizce durumundan şüphelenilerek durdurulan M.K. isimli şahıstan üzerinde herhangi bir ibare bulunmayan 1 adet ruhsatsız tabanca ve bu tabancaya ait 2 adet fişek ele geçirildi.

23 Mayıs Perşembe günü Asayiş Şube Müdürlüğü yapılan çalışmalar neticesinde Y.Y. isimli şahıstan 1 adet üzerinde EVL ibaresi bulunan kurusıkı tabanca bu tabancaya ait 5 adet fişek ele geçirildi.

20-23 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilen çalışmalarda toplam 7 adet ruhsatsız tabanca, 1 adet pompalı tüfek ve 64 adet fişek ele geçirilirken, şüpheli şahıslar hakkında gerekli adli ve idari işlemler başlatıldı.

Editör: Arda Yavuz