İl Müdürlüğü Gıda Denetim Ekipleri tarafından vatandaşın gıda konusundaki güvenilirliğini sağlamak amacıyla kurban bayramına kısa bir süre kala başta kasaplar olmak üzere; et ve et ürünleri satan/üreten işletmeler, tatlı, şeker ve şekerli mamuller üretim/satış yerleri ile gıda satış ve toplu tüketim yerleri gibi gıda işletmelerine yönelik denetimler gerçekleştirilerek bu denetimlerde ürünlerin son tüketim tarihi, satış muhafaza koşulları, taklit tağşiş vb. yönleri ile işletmelerin asgari teknik ve hijyenik şartlara uygunluğu gibi konularda denetimler ve bilgilendirmelerde bulunuldu.

Ayrıca Bakanlık tarafından tüketicilerin güvenilir gıdaya ulaşma hakkının kendileri tarafından da takip edilebilirliğini sağlamak üzere yeni bir uygulama olan "Tarım Cebimde" uygulaması üzerinde çalışmalar devam etmekte olup, çalışmalar tamamlandığında bu uygulama sayesinde vatandaşlar yapılan denetim bilgilerine ulaşabilecekler.

Yalova Tarim Orman Mudurlugu Kurban Denetim (2)Yalova Tarim Orman Mudurlugu Kurban Denetim (3)

Aynı ürünün 3,5 kat farklı fiyatı şaşırttı, en ucuzu Şok çıktı Aynı ürünün 3,5 kat farklı fiyatı şaşırttı, en ucuzu Şok çıktı

Kaynak: Haber Bülteni