Yalovaspor Yeni Başkanını Seçecek Yalovaspor Yeni Başkanını Seçecek

Genç isim, 2023-2024 sezonunda TFF 3. Liginde 5 kez 1. Yardımcı hakem, 7 kez ise 2. Yardımcı hakem olarak görevlendirildi. Aldığı puanlarla dikkat çeken Tan, 23-28 Mayıs 2024 tarihleri arasında Antalya’da düzenlenen VAR ile oynanacak Gelişim Ligleri Finalleri dördüncü etap maçlarına ve eğitim kampında ter döktü.
Eğitimlerin yanı sıra Tan, Gelişim Liglerinin finallerinde de görev yaptı. U17 Elit Ligi Play-Off müsabakaları kapsamında Yılport Samsunspor ile Mondihome Kayserispor arasında oynanan Play-Out maçında yardımcı hakem olarak görev yapan Melih Tan ayrıca Beşiktaş ile Fenerbahçe arasında oynanan U14 Gelişim Ligi Play-Off üçüncülük karşılaşmasında da bayrak salladı.
Yalova Hakem Melih Tan Antalya Kamp Basaridocx (3)Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Futbol Gelişim Departmanı tarafından Antalya'da organize edilen Gelişim Ligleri Finalleri B Klasmanı, C Klasmanı ve Bölgesel Klasmandan 20 hakem ve 25 yardımcı hakemin 5 farklı etaptaki katılımıyla ve tüm maçlarda Video Yardımcı Hakemlik (VAR) sisteminin de kullanılmasıyla 5-28 Mayıs 2024 tarihleri arasında gerçekleştirildi. Bu organizasyonda Yalova’yı C Klasman yardımcı hakemimiz Melih Tan’ta yer alırken, başarılı hakemimiz kampı başarıyla temsil etti.
Bu etaplarda; Merkez Hakem Kurulu (MHK) üyeleri koordinasyonunda TFF Yardımcı Hakem Koçu, TFF VAR Eğitmeni, Hakem Akademisi Ulusal ve il eğitimcileri, VAR kadrosundan VAR koçları ve TFF Atletik Performans Ekibi üyeleri dönüşümlü olarak  katılım sağlayarak, MHK VAR kampına ilgili tüm konularda profesyonel destek sağladılar. Son etaba MHK Başkanı Ahmet İbanoğlu katılım sağlayarak, eğitimlerde ve maçlarda hakemleri gözlemledi. 
Organizasyon boyunca oynanan maçlar sonrası belirlenen kliplerle de tüm katılımcı hakem ve yardımcı hakemlere VAR ve hakemlik konularında MHK koordinasyonunda ilgili uzmanlar tarafından eğitimler gerçekleştirilmiştir. 
Yalova Hakem Melih Tan Antalya Kamp Basaridocx (5)Bu kapsamda hakemler; VAR konusunda teorik eğitim alarak, simülasyon eğitimleri ve canlı oynanan maçlarda online çalışmalar yaptılar. Katılımcı hakemlerin; hem VAR sistemli canlı maç yönetmesiyle, hem de VAR ve AVAR görevi alarak VAR sistemi konusunda deneyim kazanmalarıyla, VAR sertifikalandırmaları da gerçekleşmiş oldu.
 Yalova Hakem Melih Tan Antalya Kamp Basaridocx (7)Yalova Hakem Melih Tan Antalya Kamp Basaridocx (6)Yalova Hakem Melih Tan Antalya Kamp Basaridocx (2)Yalova Hakem Melih Tan Antalya Kamp Basaridocx (1)

Kaynak: Haber Merkezi