CHP Genel Başkan Yardımcısı Gökçe Gökçen, Adalet Bakan Yardımcısı Ramazan Can hakkında torpil yaptığı iddiası ile suç duyurusunda bulundu. CHP Genel Başkan Yardımcısı Gökçen konuya ilişkin yaptığı açıklamada şu ifadeler yer verdi: “Bizim tek kriterimiz liyakat diyorlar. Gelen talepleri ‘Bizim de işimiz düşüyor’ notuyla iletiyorlar. Bunu da mülakatları kaldırma vaadiyle seçime girdikten yalnızca birkaç ay sonra yapıyorlar.Yüzlerce genç gecesini gündüzüne katıp sınavlara, mülakatlara hazırlanıyor. Anne babalar kendi hayatlarından, yediklerinden içtiklerinden kısıp çocuklarının sınavlara hazırlanmasına destek olmaya çalışıyor. Ancak birileri elinde telefonuna gelen bir mesaj ile yüzlerce gencin, anne babanın emeğini yok sayıyor. Biz tam da bu düzenin, bu pişkinliğin karşısındayız.”

Peki Ne Olmuştu?

Çalışma Yapılan Petrol Kuyusunda Patlama Çalışma Yapılan Petrol Kuyusunda Patlama

Peki Haftaiçi Selçuk Tepeli’nin sunduğu FOX Anahaber’de hangi görüntüler ekrana yansımış, Adalet Bakan Yardımcısı Ramazan Can’ın mesajlaşmaları nasıl yakalanmıştı, torpil iddiası olan mesajların içeriği neydi? Siyasette ve bürokraside yükselmek için FETÖ’yü ziyaret ettiğini, Amerikaya ziyarete gittiği açıklaması ile milletvekili olduğu dönemde, gündeme bomba gibi düşmüştü. Yine bir bomba daha geldi. FOX Muhabirlerinin, mesajlaşma sonrası, mikrofon uzatmasına şaşkınlıkla karşılayan ve Fox Muhabirlerine demeç vermeden dolu asansöre binen Adalet Bakanı Yardımcısı Ramazan Can, o mesajlaşmalarının içeriğinde neler vardı? AKP İzmir Milletvekili Mehmet Ali Çelebe’nin de attığı mesajlar görülmüş, gelen mesajları Özel Kalem müdürüyle paylaşmıştı. O mesajlardan bir kısmı şöyleydi: 
“Sayın Bakanım iyi günler dilerim, az önce Yargıtay binasında Abdullah Murat Başkanım vesilesiyle sizinle tanışma fırsatı bulmuştum, Türkiye Adalet Akademisinde Sosyal Hizmetler Uzmanı olarak görev yapıyorum, görevde yükselme sınavına girdiğimi söylemiştim, bilgilerimi atmamı istemiştiniz, iletiyorum, saygılarımla","Çalıştığı Birim: İzmir Adli Yargı İlk Derece Mahkemesi Adalet Komisyonu Başkanlığı Yazılı Sınav Puanı 89, Başvurulan Pozisyon İzmir Yazı İşleri Müdürlüğü Görevde yükselme sınavı Mülakat Tarihi 26.01.2024 Cuma Saat:14:30 Mülakat Yeri: Adalet Bakanlığı (Eski Başbakanlık) C Kapısı Büyük Toplantı Salonu" AKP İzmir Milletvekili Mehmet Ali Çelebi'den gelen mesaj","Abi notunuzu aldık, takip edeceğiz inşallah, selamlar, saygılar","Notumuzu aldık takip edeceğiz inşallah"," Büro MEMURSEN Isparta İl Başkan Vekili Müdür Adayımız","Tarım ve Orman Bakanlığı Bakan Yardımcısı önemli, bizim de işimiz düşüyor"

Haber: Duygu Saral

Editör: Arda Yavuz