Edirne’nin ev sahipliği yaptığı ilk kez düzenlenen Avrupa Kura Şampiyonası’na Yalovalı sporcular damga vurdu. Edirne Gençlik Merkezi Spor Salonu'ndaki organizasyonda 221 sporcu; ümitler, gençler ve büyükler kategorilerinde mücadele etti.

Türkiye Avrupa’nın Zirvesinde Türkiye Avrupa’nın Zirvesinde

Yalova Edirne Avrupa Kuras Sampiyona Sporcu Basari (5)Türkiye’nin yanı sıra Fransa, Moldova, Ukrayna, Polonya, Romanya, Bulgaristan, Yunanistan, Kuzey Makedonya, Karadağ, Sırbistan, Arnavutluk, Belçika, İngiltere, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ve Ermenistan'dan sporcu ve antrenörlerin katıldığı dev organizasyon iki gün sürdü.

Yalova Edirne Avrupa Kuras Sampiyona Sporcu Basari (2)Avrupa Şampiyonası’nda Türkiye 35 madalya kazanırken, Yalovalı sporculardan Ali Osman Aydemirdir Ümitler 90 kiloda Mert Çiçek ise gençler 81 kiloda Avrupa şampiyonu olurken, aynı kategoride mücadele eden Muhammed Fırat Mutanoğlu’da ikinciliği kazandı. Halil İbrahim Kaymaz ise gençler 73 kiloda Avrupa beşinciliğini aldı.

Yalova Edirne Avrupa Kuras Sampiyona Sporcu Basari (1)Milli takımda görev yapan Yalovalı antrenör Abdurrahim Kaymaz,” Ülkemizi ve ilimizi şampiyonada en iyi şekilde temsil ettik. 2 Avrupa Şampiyonluğu, 1 Avrupa ikinciliği ve 1’de Avrupa beşinciliği kazandık. Mutluyuz ve gururluyuz. Bize destek olan herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Dereceye giren sporculara madalyalarını takdim eden Türkiye Gelişmekte Olan Spor Branşları Federasyonu Kuraş Asbaşkanı Muammer Maden, yaptığı açıklamada, şampiyonanın rekor sporcu sayısıyla gerçekleştiğini belirtirken, şampiyonaya katılan sporculara ve kendilerine destek veren herkese teşekkür etti.

Yalova Edirne Avrupa Kuras Sampiyona Sporcu Basari (4)

Kaynak: Haber Merkezi