"Her zaman ülkenin en iyilerinden birisiyiz"

Yalova Milli Eğitim Müdürü Ali Tosun, Yalova'nın eğitim kalitesi ve başarıları ile her zaman ülkenin en iyi illeri arasında olmayı bildiğini dile getirdi.

Yalova Milli Eğitim Müdürü Ali Tosun, Yalova'nın eğitim kalitesi ve başarıları ile her zaman ülkenin en iyi illeri arasında olmayı bildiğini dile getirdi.
Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla gazetemize bir ziyaret gerçekleştiren Yalova Milli Eğitim Müdürü Ali Tosun'u gazetemiz Yazı İşleri Müdürü Uğur Tezcan karşıladı. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Tezcan gazetemizle ilgili bilgiler verdi. Yalova Milli Eğitim Müdürü Ali Tosun ise gazetecilik mesleğinin halkın haber alma hakkının yerine getirilmesi açısından çok önemli olduğunun altını çizdi. İldeki eğitim durumuna da değinen Tosun, "Yalova eğitim konusunda ülkenin lider illerinden birisidir. Geçtiğimiz aylarda EBA kullanımında Türkiye birincisi olduk. Sınavlarda her zaman başarılı sonuçlar elde ediyoruz. Hayata geçirilen projelerimiz diğer illerimize örnek teşkil ediyor. eğitim kalitesi ve başarıları göz önünde tuttuğumuzda Yalova her zaman ülkenin en iyi bir kaç ilinden birisi olmayı başarmıştır. Eğitim kurumlarımızın fiziki ve teknik yapıları anlamında da hiç bir eksiğimiz yok. Akıllı tahtalar ve tabletlerle eğitim yapıyoruz. Ülkede tekli eğitime en hızlı geçen ilk ili Yalova'dır. Eğitim kadrolarımız çok iyi. Öğretmen açığımız yok. Elbette bununla yetinecek değiliz. Hedef her zaman daha iyiye ulaşmaktır. Biz de bu hedef doğrultusunda çalışmayı sürdürüyoruz" dedi. 

YORUM EKLE