banner134

İLKSAN ilçe temsilcileri seçimi yapılacak

İlkokul Öğretmenleri Sağlık ve Sosyal Yardım Sandığı (İLKSAN) İlçe Temsilcileri seçimleri 09 Nisan 2016 Cumartesi günü yapılacak. İlksan Genel Başkanı Tuncer Yılmaz seçimler için ilimize gelerek hem aday tanıtımlarını yaptı, hem de okul ziyaretlerinde bulundu.

 İLKSAN ilçe temsilcileri seçimi yapılacak
İlkokul Öğretmenleri Sağlık ve Sosyal Yardım Sandığı (İLKSAN) İlçe Temsilcileri seçimleri 09 Nisan 2016 Cumartesi günü  yapılacak.  İlksan Genel Başkanı Tuncer Yılmaz seçimler için ilimize gelerek hem  aday tanıtımlarını yaptı, hem de okul ziyaretlerinde bulundu.
Türk Eğitimsen Yalova Şube Başkanı Mustafa Deviren yaptığı açıklamada,  "Türkiye genelinde ve ilimiz de 9 Nisan 2016 cumartesi günü 09.00/17.00 saatleri arasına İLKSAN ilçe temsilcileri seçimi yapılacaktır. Sandığımız 1943 yılında 4357 sayılı Kanun ile sağlık ve sosyal yardımla ilgili meselelerde öğretmenleri birbirlerine yardım edici duruma getirmek amacıyla kurulmuştur. Sandığın işleyişini belirleyen Ana Statü yapma yetkisi, 1985‘te çıkarılan 3179 Sayılı Kanunla Milli Eğitim Bakanlığı‘na verilmiştir.22 Mart 1995 tarih 22235 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren Sandık Ana Statüsü tümüyle yenilenmiş, halen bu Ana Statü yürürlükte bulunmaktadır.Sandığın işleyişi; mevcut Ana Statü ve yönetmelikler çerçevesinde yürütülmektedir. Türk Eğitim-Sen Yalova şubesi olarak Yalova merkez ve ilçelerde adaylarımız İlksan’a sahip çıkmak için tüm eğitim çalışanı arkadaşlarımızın desteğine talip olmuşlardır” Gerçekleştirilecek olan seçim için adaylar şu şekilde: 
MERKEZ İLÇE:
Atatürk İlkokulu Sınıf Öğretmeni Dilek Yayık,
 Rahmi Tokay İlkokulu Özel Eğitim Öğretmeni Fırat Sarıkaya
ALTINOVA: Vakıfbank İlkokulu Sınıf Öğretmeni Osman Arıcan
ÇİFTLİKKÖY: GSD İlkokulu Sınıf Öğretmeni Emrullah Günaydın
ÇINARCIK: Hüdaverdi Aydın İlkokulu Sınıf Öğretmeni Mehmet Yılmaz
ARMUTLU: Fıstıklı Mutluhan İlkokulu Sınıf Öğretmeni Volkan Demiralp
TERMAL: Üvezpınar İlkokulu Sınıf Öğretmeni Sabire Sarı
Tolga ATAMAN
YORUM EKLE

banner137

banner138