Vali Başarılı Öğrencileri Ödüllendirdi

Yalova Valisi Selim Cebiroğlu, Temel Eğitimden Orta Öğretime Geçiş (TEOG) sınavında başarılı olan öğrencileri çeşitli hediyelerle ödüllendirdi.

Vali Başarılı Öğrencileri Ödüllendirdi
 Yalova Valisi Selim Cebiroğlu çeşitli sınav ve yarışmalarda Yalova'yı temsil ederek dereceye giren öğrencileri Halk Eğitim Merkezi Konferans Salonu'nda düzenlenen törenle ödüllendirdi. TEOG sınavında, 120 sorunun tamamını doğru yapan 21 öğrenciye çeyrek altın, 120 soruda 119 doğru yapan 30 öğrenciye ve 120 soruda 118 doğru yapan  19 öğrenciye kol saati  olmak üzere 70 kişiye hediye veren  Vali Cebiroğlu, başarılı öğrencilerin anne-babalarını da tek tek  tebrik etti.

Yaklaşık  10 bin TL tutarındaki bu hediyelerin sponsorlardan temin edildiğini belirten Vali Cebiroğlu, ikinci TEOG sınavında  daha çok birincilikler ile  en az 100 kişiden dereceler beklediğini, başarılı  olacak öğrencileri  çok daha güzel hediyelerle ödüllendirmeyi  istediğini ifade etti.

Ayrıca, “ 7. Altın Kep Uluslararası Aşçılar Yarışması”nda, Türkiye Birinciliği kazanan Turizm Otelcilik Meslek Lisesi  öğrencilerini de  çeyrek altın ile ödüllendiren Vali Cebiroğlu, başarılı olmak için disiplinin ve çok çalışmanın şart olduğunu, başarının da takdir ve teşvik edilmesinin gerektiğini  belirterek, bu gurur veren  tablonun yaşanmasında emeği bulunun okul idarecilerine, öğretmenlere ve  öğrenci velilerine teşekkür etti.

YORUM EKLE

banner137

banner138