Yat İç Mekan Tasarımcıları Yetiştirilecek

Yalova Üniversitesi ve Tersane Girişimcileri arasında kalifiye yat ve gemi iç mekân tasarımcıların yetiştirilmesi amacıyla ortak protokol imzalanacak.

Yat İç Mekan Tasarımcıları Yetiştirilecek

Yalova Üniversitesi ve Tersane Girişimcileri Yat ve gemi iç mekan tasarımcılarının yetiştirilmesi amacıyla el ele verdiler. Konuyla ilgili yapılan açıklamada ise, “Yalova Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi, İç Mimarlık Bölümü, Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü ve Grafik Bölümü’nün ortak olarak bünyesinde açılması planlanan Yat ve Gemi Tasarımı Tezli/Tezsiz Yüksek Lisans Programı sayesinde kalifiye yat ve gemi iç mekân tasarımcıların yetiştirilmesi amaçlanmaktadır. Tam donatımlı muhtelif tipte gemilerin, feribotların ve yolcu gemilerinin inşası yapılan Yalova Altınova Tersane Bölgemizde; denizcilik gerekleri ile ergonomi ve estetiği birleştirecek şekilde yaşam alanları tasarımının kendi mühendis ve mimarlarımızca yapılması, yerlilik oranının arttırarak milli ekonomi ve milli güce daha fazla fayda sağlanmasının önünü açacaktır.

Bu maksatla; Yalova Üniversitesi Rektörlüğü, Yalova Altınova Tersane Girişimcileri San. ve Tic. A.Ş., TMMOB Gemi Mühendisleri Odası Yalova Şubesi, Su Ar-ge Dizayn ve Mühendislik A.Ş.’nin tarafları olduğu işbirliği protokolü, 18 Aralık 2018 Salı günü saat 11.00’de Yalova Üniversitesi Rektörlüğünde

İmzalanacaktır” denildi.

YORUM EKLE