Altın Karagöz’de Kafkas Coşkusu

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl 26'ncısı düzenlenen Uluslararası Altın Karagöz Halk Dansları Yarışması’nda Bursa Birleşik Kafkasya Derneği ortak organizasyonuyla sahneye çıkan Çiftlikköy Kafkas Kültür Derneği folklor ekibi, Bursalılar’ın gönlünü fethetti.

 Altın Karagöz’de Kafkas Coşkusu

  Bursa Kültürpark Açıkhava Tiyatrosu’nda gerçekleştirilen Altın Karagöz Halk Dansları yarışması finali öncesinde konuk ekip olarak sahne alan Çiftlikköy Kafkas Kültür Derneği folklorcuları, yaklaşık bin kişilik seyirci topluluğunun coşkulu alkışlarıyla muhteşem bir gösteriye imza attı. Hareketli Kafkas danslarındaki uyum ve profesyonellikle göz dolduran ekip, uzun süre alkışlandı.

    Uluslararası Altın Karagöz Halk Dansları Yarışması’nda Çiftlikköy Kafkas Kültür Derneği’nden sonra sahne alan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nden gelen halk dansları ekibi de muhteşem gösterisiyle büyük alkış aldı. Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen ve sadece yurtdışından gelen ekiplerin yarıştığı Halk Oyunları Yarışması, 12 Temmuz’da final yarışmasıyla sona erdi.

 

YORUM EKLE

banner137

banner138