BU YAZILAR TEPKİ TOPLUYOR

Yalova'nın Çiftlikköy ilçesinde duvarlara yazılan ve ırkçı söylemler içeren yazılar vatandaşlardan tepki topluyor. Vatandaşlar birlik ve beraberliğe ihtiyaç duyulan şu günlerde bu tip hareketlerin toplumun her kesimine zarar vereceği konusunda birleşiyorlar.

 BU YAZILAR TEPKİ TOPLUYOR

Yalova'nın Çiftlikköy ilçesinde duvarlara yazılan ve ırkçı söylemler içeren yazılar vatandaşlardan tepki topluyor. Vatandaşlar birlik ve beraberliğe ihtiyaç duyulan şu günlerde bu tip hareketlerin toplumun her kesimine zarar vereceği konusunda birleşiyorlar.
Çiftlikköy ilçesinde duvarlara kimliği belirsiz kişiler tarafından bir takım yazılar yazıldı. Ülkede yaşayan azınlıkların yanısıra, ülkemize sığınan mültecileri de hedef alan yazılar vatandaşları rahatsız ediyor. Bu yazıların toplumu ayrıştırmaktan, birlik ve beraberlik ortamından uzaklaştırmaktan, kim ve nefrete sevk etmekten başka işe yaramayacağını belirten vatandaşlar, "Bizim kültürümüzde bize sığınana kin ve nefret duymak yoktur. Ona ne olursa olsun kucak açan bir anlayışın fertleriyiz. Savaştan kaçan ve ülkemize sığınan mültecilerin canı, malı ve namusunu korumakta bizlerin sorumluluğudur. Bunu bize kültürümüz öğütlüyor. Oysa son zamanlarda ilçede duvarlara yazılan bir takım yazılar bizlerin içini acıtmaya başladı. Ülkede yaşayan azınlıkları ve sığınmacıları hedef alan ırkçı yazılar, topluma sadece kin ve nefret tohumları eker. Oysa bizim şu anda birlik ve beraberliğe her zamankinden daha fazla ihtiyacımız var. Bunu Türklük adı altında yapan bu kişilerin de Türk Kültürünü, töresini iyi öğrenmelerini tavsiye ediyoruz. Bu toplum savaşta kendinden aman dileyen düşmanına bile zarar vermekten haya eden ve tüm dünyaya insanlık dersi veren bir toplumdur" dediler.
Vatandaşlar Çiftlikköy Belediyesi'nin ilçede değişik yerlere yazılan bu yazılarında temizlemesini istediler. 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Fatih Mehmet Şimşek
Fatih Mehmet Şimşek - 3 yıl Önce

Adı Türk dili Türk olan bir ülkede bunun kadar normal bir durum olamaz.Eğer ki bunlar olmazsa o zaman rahatsız olunması lazım ki zaten orta yaşını geçmis vatandaşlar Türklügü unutuyor bırakın gençler yaşatsın.

Fevzi caglar
Fevzi caglar - 3 yıl Önce

Ne alaka kardeşim, bu yazının neresi ırkçı. Tam tersi, çok güzel görünüyor ve göze de hitap ediyor.

Tahsin akkaya
Tahsin akkaya - 3 yıl Önce

Tanrı türkü korusun demek ancak türk olmayana batar.bu söz başka ırkların aşağılayıcı bir anlam ifade etmez. Benim babam güçlüdür benim annem güzeldir demek gibi ırkını seven bir söylemdir. Ne zaman ki kendimize güveneceğiz o zaman başarılı oluruz

Safak Göktürk
Safak Göktürk - 3 yıl Önce

Bu yazıda rahatsız olacak ne var? Türkiye'de Türk olmak kadar normal olan ne var? Gerçi ilkokul çocuklarının varlığım Türk varlığına armağan olsun demesinden rahatsız olanlar Türklerden fazla sanırım...

TÜRK
TÜRK - 3 yıl Önce

TANRI TÜRK'Ü KORUSUN

banner137

banner138