Coşkun Akköy’deki su sıkıntısına el attı

Akköy ile Samanlı Köyü arasında yaşanan su krizi hakkında konuşan AKP Yalova Milletvekili Temel Coşkun, su sorunu ile ilgili duyarsız olmadıklarını kaydetti Coşkun, “Su ortak nimettir. Benim suyun, senin suyun olmaz” dedi.

Coşkun Akköy’deki su sıkıntısına el attı

 AKP Yalova Milletvekili Temel Coşkun Termal’e bağlı Akköy’de yaşanan su sorununun kendisine iletildiğini belirterek bu konuda çalışma yaptıklarını söyledi. Su sıkıntısıyla ilgili çeşitli iddiaların olduğunu söyleyen Coşkun, “Akköy Muhtarı Samet Doğru bana durumu iletti. Esasen Akköy Şehitleri Anma Programı’nda konuyu getirdiler. Suyun yetersiz geldiğini söylediler. Ben de Yeşil Körfez Su Birliği sorumlusu Salih arkadaşımızla görüştüm. Bunun debisini arttırmasını söyledik. Sağ olsun bir çalışma yaptık ancak Samanlı’dan Akköy’e yine su çıkmadığı ortaya çıktı. Akköy muhtarı vanaların kapatıldığı ve kısıldığını iddia ediyor. Ben Samanlı Köyü muhtarımızla da konuştum. O bu iddiaları kabul etmiyor. Ben kendi tahminimi söylemek istiyorum. Genelde köylerde bu sıkıntılar hep yaşanır. Yaz geldi mi herkes bağa bahçeye yüklenir. Bizim içme su ile bahçelerde kullanılan su bir birine karışıyor. Bunu başka köylerden de biliyorum. Samanlı’nın bile biraz üst kısmına suyun çıkmadığını biliyorum. Akköy’e hiç çıkmıyor tabi” diye konuştu.

“Gerekirse barajdan su artırımı yaparız”

Bu iki köy arasında yaşanan su sorununun önemli bir mesele olduğunu belirten Coşkun, gerekiyorsa barajdan su artırımı yapılabileceğini kaydetti. Vekil Coşkun, “Bir biriyle köylerimizin nazire yapar gibi veya bir birinin suyunu kesmek gibi bir yanlış yapmasına izin vermeyiz. Vicdanımız da buna izin vermez, idari olarak da buna müsaade etmeyiz. Su ortak bir nimettir. Benim suyum, senin suyun olmaz. Bu konuyu tekrar muhtarlarla görüşeceğiz. Gerekiyorsa barajdan bir miktar daha su artırımı yapılacak. Samanlı Köyü muhtarının da bir yanlışı varsa bunu mutlaka önlememiz lazım. İl başkanımızla da konuyu görüştüm. Hiçbir konuda duyarsız değiliz. Asli görevim olan Yalova’daki insanlarımızın sorunlarıyla yakından ilgileniyorum.” Dedi.

 

 

YORUM EKLE

banner137

banner138