banner134

“El sanatlarımızın yaşatılması sevindirici”

Yalova Halk Eğitim Merkezi ile Yalova Belediyesi Umut Merkezleri koordinasyonunda gerçekleştirilen El Sanatları Kursu kursiyerlerinin çalışmalarından oluşan sergi Halk Eğitim Merkezi Konferans Salonu girişinde ziyaretçilerle buluştu. Serginin açılış kurdelesini kesen AKP Yalova Milletvekili Fikri Demirel, “El sanatlarımızın teknolojiye yenik düşmemesi ve yaşatılması için yapılan çalışmaları çok değerli buluyorum, el sanatlarımızın yaşatılması çok sevindirici, emeği geçenleri kutluyorum” dedi.

 “El sanatlarımızın yaşatılması sevindirici”
Yalova Halk Eğitim Merkezi ile Yalova Belediyesi  Umut Merkezleri koordinasyonunda gerçekleştirilen El Sanatları Kursu kursiyerlerinin çalışmalarından oluşan sergi Halk Eğitim Merkezi Konferans Salonu girişinde ziyaretçilerle buluştu. Serginin açılış kurdelesini kesen AKP Yalova Milletvekili Fikri Demirel, “El sanatlarımızın teknolojiye yenik düşmemesi ve yaşatılması için yapılan çalışmaları çok değerli buluyorum, el sanatlarımızın yaşatılması çok sevindirici, emeği geçenleri kutluyorum” dedi.
Yalova Halk Eğitim Merkezi tarafından Bahçelievler ve Rüstempaşa Umut Merkezleri’nde açılan ‘El Sanatları’ kursunda kursiyerlerin bir dönem boyunca yapmış oldukları çalışmalar Yalova Halk Eğitim Merkezi Konferans Salonu girişinde ziyaretçilerle buluştu. El Sanatları Kursu’nda gerçekleştirilen çalışmalar ve sergi ile ilgili bilgi veren Kurs Öğretmeni Sevim Özel, “Halk Eğitim Merkezi’nin Rüstempaşa ve Bahçelievler Umut Merkezleri’nde açmış oldukları ve geleneksel el sanatlarımızı yaşatmayı hedefleyen El Sanatları Kursu’na kursiyerlerimizin ilgisi her geçen gün artarak devam ediyor. Geleneksel sanatlarımızın yaşatılması ve geleceğe taşınması açısından oldukça önemli bir çalışma. El Sanatları Kursumuzda geleneksel el sanatları tekniklerinden tel kırma, Antep, susma gibi geleneksel el nakış tekniklerine yer verdik. Toplam 50 kursiyerimizin katıldığı kursumuzda kursiyerlerimize aynı zamanda dışarıdan da ürün talebi geliyor. Kursiyerlerimiz bir taraftan öğrenirken, diğer taraftan da öğrendikleri ile gelir elde etme imkanı buluyor” dedi.
YORUM EKLE

banner137

banner138