banner123

Fen Lisesi, Çek misafirlerini uğurladı

Avrupa Birliği Comenius Okul Ortaklığı kapsamında geçtiğimiz yıl Çek Cumhuriyeti’ne giden Fen Lisesi öğretmen ve öğrencileri, bu sene Çek konuklarını Yalova’da ağırladı.

Fen Lisesi, Çek misafirlerini uğurladı

10 gün süreyle Türk arkadaşlarının evlerinde misafir edilen yabancı öğrenciler; Türk aile yapısına, Türk yemeklerine hayranlıklarını dile getirerek Türkleri çok samimi ve konuksever bulduklarını, Yalova’da kendilerini evlerindeymiş gibi hissettiklerini söylediler.

Yalova Termal Fen Lisesi Müdürü Metin Güçlü, bu ziyaretle “Kültür Köprüsü” Projesinin amacına ulaştığını, iki ülke insanının birbirlerinin kültürlerini tanıyarak ön yargıların yıkılmasına katkı sağladığını dile getirdi.

Öğretmenler Hatice Güner ve Dilek Karaduman’ın koordinatörlüğünde gerçekleşen ziyaret sırasında Çek konuklar, Yalova’nın çeşitli güzelliklerini tanımanın yanı sıra İstanbul, Bursa ve İznik’i de gezme fırsatı buldular. 11 öğrenci 1 öğretmenle ilimize gelen Çek Cumhuriyeti ekibi Yalova’dan ayrılırken duygulu anlar yaşandı ve her iki ülke öğrencileri, gözyaşları içerisinde vedalaştı.

 

 

YORUM EKLE