Habersiz Su Kesintisi Çileden Çıkardı

Yalova'da Rüstempaşa, Fevzi Çakmak ve Süleyman Bey Mahallelerinde kısmen gerçekleştirilen su kesintisi vatandaşları çileden çıkardı.

Habersiz Su Kesintisi Çileden Çıkardı
 Yalova Belediyesi 3 mahallede kısmi su kesintisi gerçekleştirdi. Ancak bu kesintiyi halka duyurmadan yapınca tepki topladı. Ani ve habersiz su kesintisi ile neye uğradıklarını şaşıran vatandaşlar, "Belediyenin mutlaka bir çalışması vardır ve su kesintisi buna dayalı olarak gerçekleştirilmiştir. Biz suların kesilmesine değil bunun halka bildirilmeksizin yapılmasına tepki gösteriyoruz. Eğer önceden bildirselerdi, en azından acil ihtiyaçlar için kenara bir miktar su depolardık. Sabah erken saatlerde yapılan kesinti ile neye uğradığımızı şaşırdık. Umarız ki belediye bundan sonra yapılacak olan kesintileri önceden vatandaşa duyurur ve önlem almalarını ister. Böylece kimse mağdur olmaz" diye konuştular. 

Yetkililer ise yaptıkları açıklama ile belirtilen bölgeye su taşıyan borularda yer hareketlerine bağlı olarak meydana gelen bir hasara bağlı olarak su kesintisi yapılmak zorunda kalındığını suyun planlı şekilde kesilmediğini dile getirdiler. 

YORUM EKLE

banner137

banner138