Hasretle Anıyoruz

Gazi Mustafa Kemal Atatürk ölümünün 80. Yıl dönümünde Yalova’da düzenlenecek hüzünlü törenlerle hasret ve minnetle anılacak.

Hasretle Anıyoruz

10 Kasım 1938’de hayata gözlerini yuman Ulu Önder Atatürk’ün ölümünün ardından 80 yıl geçti. Ancak onun fikirleri ve “Benim naçiz vücudum, bir gün elbet toprak olacaktır. Fakat Türkiye Cumhuriyeti, ilelebet payidar kalacaktır” dediği Türkiye Cumhuriyeti halen dim dik ayakta. Ulu önder bugün Yalova’da düzenlenecek 2 ayrı programla anılacak. İlk program 15 Temmuz Demokrasi ve Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleşecek. Saat 08:55’de başlayacak törende Atatürk anıtına çelenk sunulacak. Saatler 09:05’i gösterdiğinde ise tüm Türkiye’de olduğu gibi Yalova’da da hayat duracak. 2 dakika boyunca sirenler çalınacak ve tüm Türk halkı yüreğindeki hasret, minnet ve özlemle atası önünde saygı duruşunda bulunacak.
Meydanda gerçekleşen törenin ardından 2. Törene ise Halk Eğitim Merkezi Konferans Salonu ev sahipliği yapacak. Yalova Valisi Muammer Erol’un da katılımı ile gerçekleştirilecek olan program ise saat 09:30’da başlayacak. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayacak anma programında günün anlam ve önemini belirten konuşmalar gerçekleştirilecek. Programda öğrenciler ise şiirler okuyacak ve gösteriler gerçekleştirecekler.

Güncelleme Tarihi: 13 Kasım 2018, 16:28
YORUM EKLE