İlk ziyaret Çınarcık’a

İl Bank İstanbul Bölge Müdürlüğü tarafından organize edilen Kuveytli Kolej öğrencilerinin Türkiye’yi ziyareti kapsamında Marmara bölgesindeki ilk ziyareti Çınarcık Mavi Deniz Atık Su Arıtma Birliği’ne gerçekleştirildi.

İlk ziyaret Çınarcık’a

Yenilen öğlen yemeği sonrasında  Çınarcık’ta kısa bir tur gerçekleştiren öğrenciler ; Çınarcık Mavi Deniz Atık Su Tesisine geçiş yaptılar. Öğrencileri karşılayan Tesis Mühendisi Sinem Sakallıoğlu ve Tesis Kimyageri Kubeysi Ayaz öğrencilerle tesis içi bilgi turuna çıktılar.

Avrupa Birliği standartlarının baz alındığı tesisin ilk aşamasından son aşamasına kadar modern teknolojinin kullanıldığını ve tesiste, giren atık suların arıtma prosesindeki her aşaması ,denetimi ve laboratuar koşuları öğrencilere örneklerle birebir anlatıldı.Bilgi turu sonrası ana binada laboratuar’a geçen öğrencilere suyun nasıl incelendiği konusunda bilgi verilmesinin ardından gezi sonlandı.

Gezi sonrası Bölge Müdürlüğü yetkilileri tesis yetkililerine ve Çınarcık Belediye Başkan’ı Murat Erdoğan’a ilgi ve alakalarından dolayı teşekkür etti.

YORUM EKLE

banner137

banner138