banner123

Özkaya, “92 yıl önce Türk Halkı meclisini hayatı pahasına kurdu”

Demokrat Parti (DP) Yalova İl Başkanı Fahri Özkaya 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ile ilgili basın bildirisi yayınladı. Başkan Özkaya, “Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde Türk Halkı’nın 92 yıl önce kendi iradesini yansıtacak bir meclis hayatı pahasına kurduğunu belirtti.

Özkaya, “92 yıl önce Türk Halkı meclisini hayatı pahasına kurdu”

Başkan Fahri Özkaya, “Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde milletimiz 92 yıl önce kendi iradesini yansıtacak bir meclisi hayatı pahasına kurdu. 92 yıldır milletimiz Avrupa’nın ve Ortadoğu’nun ortasında laik demokratik bir ülke olarak varlığını sürdürmekte ve denge unsuru olarak tüm kurumları ile bu varlığını sürdürecektir. Egemenlik Haftası’nın diğer bir özelliği de Ulu önder Atatürk’ün bu güzel günü 23 Nisan’ı geleceğimizin teminatı çocuklarımıza armağan etmiş olmasıdır.

Bu bayram dünya çocuklarını da içersine alarak ülkemiz tarafından her yıl coşkuyla kutlanmakta ve evrensel bir boyut kazanmaktadır. Çocuklarımızın gününü kutluyoruz Gücünü Milletten alan TBMM ülkemizde yaşayan tüm kesimleri herhangi ayrım yapmadan temsil etmektedir. Demokrasinin erdemi işte budur. Ancak bölücü ve art niyetli kesimlerin ülkemizi bölmek ve parçalamak emelleri her zaman olacaktır. Ulus olarak birlik beraberlik içersinde olmamız gerekmektedir. Türkiye Büyük Millet Meclisimizin açılışının 92. yıldönümünü büyük bir coşku ve gururla kutlanıyor. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın tüm Yalova Halkına ve ulusumuza kutlu olmasını dilerim.”dedi.

YORUM EKLE