banner123

Perşembe bisikletçilerine nazar değdi

Her Perşembe akşamı, Cumhuriyet Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı önünde bir araya gelen Perşembe Akşamı Bisikletçileri (PAB) Yalova grubu pedalları, geçtiğimiz haftayı Elmalık Köyü’ne yaptıkları turla geçirdi.

Perşembe bisikletçilerine nazar değdi

Turda arızalanan bir bisiklet ise çekme halatı ile diğer bisiklete bağlanarak dönüş yerine ulaştırıldı.Her turda yeni katılımlarla büyüyen PAB Yalova ekibi, bu hafta da yaklaşık 30 bisikletliyle kent meydanından hareket ederek Doğu Sahil Yolu, Yürüyen Köşk, Elmalık Yolu güzergahını izleyerek Elmalık Köyü’ne ulaştı.

Aytunç Sevren’in tur kaptanlığını, Aykut Celep’in tur gözcülüğünü ve Kani Yaşar’ın artçılığını yaptığı grup, Elmalık köy kahvesinde mola verdi. İçecek molasının ardından aynı tur güzergahını izleyerek dönüş yoluna geçen grup, bir bisikletin zincirinin kopması üzerine zorunlu mola verdi. Tur artçısı Kani Yaşar’ın bisikletine çekme halatıyla bağlanan arızalı bisikletle birlikte yeniden yola koyulan PAB’cılar, Kent Meydanı’nda sonlandırdıkları turu, geceyi Sardunya Kafe’de yaptıkları bisiklet sohbetiyle tamamladı.

 

YORUM EKLE