"Vahşetin ırkı, dili, dini ,milleti yoktur"

Yalova Baro Başkanı Hakan Gergeroğlu Sakarya'da Suriyeli Hamile bir kadının tecavüze uğradıktan sonra küçük çocuğu ilke birlikte öldürülmesi olayını lanetledi. Gergeroğlu, "Vahşetin ırkı, dili, dini ,milleti yoktur. Vahşet vahşettir" dedi.

Yalova Baro Başkanı Hakan Gergeroğlu Sakarya'da Suriyeli Hamile bir kadının tecavüze uğradıktan sonra küçük çocuğu ilke birlikte öldürülmesi olayını lanetledi. Gergeroğlu, "Vahşetin ırkı, dili, dini ,milleti yoktur. Vahşet vahşettir" dedi.
Yalova Barosu adına bir açıklama yapan Baro Başkanı Hakan Gergeroğlu Sakarya'da ki cinayeti lanetledi. Gergeroğlu mesajında şu sözlere yer verdi, "Bir anne savaştan kaçıp sığındığı bir ülkede biri henüz doğmamış 2 bebeğiyle birlikte vahşetin en büyüğünü yaşıyor. Eşi katledilen koca sanki bu yaşanılanlar kadının suçuymuş gibi akrabalarının tecavüz olayını duymamalarını istiyor...Ülkenin en büyük basın yayın organlarında ''mağdur kadının çok güzel olduğu,  bunun olaya sebebiyet vermiş olabileceği '' belirtilerek , olay meşrulaştırılmaya çalışılıyor.  Vakit toplum olarak silkelenip kendimize gelme vaktidir. Yaşadığımız toplumsal ve ahlaki çözülme bir an önce durdurulmalıdır. Faillere en ağır cezaların verilmesi tabi ki önemlidir. Ancak sadece ceza verilerek bu olayların önüne geçemeyiz. Toplumu korumak devletin en önemli görevidir.  Bilimden ve medeniyetten uzaklaştığımız her gün yeni vahşetlerle karşı karşıya kalmaktayız. Devlet toplumsal çürümenin nedenlerini araştırıp , çözüm yollarını bulmakla yükümlüdür.  Siyasi söylem ve eylemlerle kadının toplumdaki değerinin düşürülmesi , hukuk, medeniyet  ve bilimsel eğitimden her gün uzaklaşılması, yargılamalar sırasında faillere yeterli cezalar verilmemesi bu yaşanılanların en önemli sebepleri arasındadır.  Ülkemizdeki mülteci sorunu kinle ve nefretle çözümlenemez. Hiç bir alt yapı sağlamaksınız ,iş , eğitim ve toplumsal uyum sürecini değerlendirmeksizin  milyonlarca insan kontrolsüz olarak toplumsal hayatımıza dahil edildikten sonra yaşanılan sorunlar tehditlerle çözümlenemez. Mültecilere karşı yükseltilen nefret ortamı yaşanılan vahşetlerde dahi tarafsız hareket edilmesini engellemektedir. Vahşetin dili,ırkı ve milleti yoktur. Topraklarımızda yaşanılan bu utançtan seçilmiş yöneticiler ve görevlerini ihmal eden herkes sorumludur. Yalova Barosu olarak yaşanılan bu utancı kınıyor, bir daha böyle acılar yaşanmaması için tüm yetkilileri göreve davet ediyoruz"

YORUM EKLE

banner137

banner138