Yalova’ya Dev Su Parkı

Güney Marmara’nın en büyük su parkı Yalova’da büyük bir coşkuyla açıldı. 6 aylı hummalı bir çalışmanın ürünü olan Aqualand görkemli bir şekilde açıldı. 4 milyon liraya mal edilen ve 12 bin metre alana kurulan Aqualand 2 bin 500 kişiye hizmet verebilecek kapasitede. Su parkında 7 kaydırak ile 5 su havuzu bulunuyor. Yalova-Bursa Karayolu üzerinde Şehirlerarası Otobüs Terminali yakınıda bulunan Aqualandın açılışına katılanlar arasında Yalova Belediye Başkanı Yakup Bilgin Koçal, Kent Konseyi Başkanı Ömer Fitoz, Yalova Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Celal Özel, AK Parti eski Milletvekili İlhan Evcin’de vardı.

Yalova’ya Dev Su Parkı
Güney Marmara’nın en büyük su parkı Yalova’da büyük bir coşkuyla açıldı. 6 aylı hummalı bir çalışmanın ürünü olan Aqualand görkemli bir şekilde açıldı.  4 milyon liraya mal edilen ve 12 bin metre alana kurulan Aqualand 2 bin 500 kişiye hizmet verebilecek kapasitede. Su parkında 7 kaydırak ile 5 su havuzu bulunuyor. Yalova-Bursa Karayolu üzerinde Şehirlerarası Otobüs Terminali yakınıda bulunan Aqualandın açılışına katılanlar arasında Yalova Belediye Başkanı Yakup Bilgin Koçal, Kent Konseyi Başkanı Ömer Fitoz, Yalova Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Celal Özel, AK Parti eski Milletvekili İlhan Evcin’de vardı. Şehre yaklaşık 4 km uzaklıkta bulunan bu tesisin en önemli özelliği Güney Marmaranın en büyük su parkı olması. Devasa tesisin açılış kurdelesini İşletme Sahibi Ümit Kahriman, Babası İsmail Kahriman, Belediye Başkanı Yakup Koçal, YTSO Başkanı Celal Özel, Polisgücü Spor Kulübü Başkanı Selami Yıldırım ve YTSO Meclis Başkan Yardımcısı Murat Tiryaki birlikte kestiler.

 

Karimandan tesisin yapımında emeği geçen her kese teşekkür

 6 ay süren bu büyük mücadeleyi zaferle sonuçlandırdıklarını söyleyen tesis sahibi Ümit Kahriman “Tesisimiz 12 bin metre kare alanı kurulu ve Güney Marmara’nın en büyük su parkı unvanını taşıyor. Kalfasından, hizmetkarına, boyacısından, sıvacısına tesisin yapımında gösterdikleri üstün gayretlerinden dolayı çok teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu. Açılışta konuşan Yalova Belediye Başkanı Yakup Koçal,  Yalova’ya böyle bir işletme kazandırdığından dolayı Kahrimanı tebrik etti. Koçal, “Aqualand tesisleri, Yalova’yı marka yapacak olan değerlerden bir tanesidir. Yalova’nın geleceği adına bu tür işletmeciler bizleri ümitlendiriyor. Yalova güzel bir tesis kazandı. Allah mahcup etmesin. İnşallah gelişerek, büyüyerek ve bol para kazanarak Yalova’ya katkı sağlarsınız. Yalovalılar da bu güzellikten istifade eder” şeklinde konuştu. Daha sonra Belediye Başkanını davet eden İşletmeci Ümit Kahriman, Yalova Belediye Başkanı Yakup Koçal’a katkılarından dolayı plaket takdim etti. Tesise 5 ayrı noktadan servis hizmeti verileceğini söyleyen Kahriman “Tesisimiz çocuklar için yüzme kurslarının yanı sıra çeşitli organizasyonlara da kapılarını açacak. Tesisin 1 hafta sonra tamamını hizmete açacağız. Yalovalılarımıza bütün imkanlarımızı en iyi şekilde kullanarak 7 yıldızlı hizmet verme gayreti içerisinde olacağız” dedi.

YORUM EKLE