Taşköprü’de Geleneksel Kadınlar Günü Kutlaması

Geleneksel olarak gerçekleştirilen 8 Mart Dünya Kadınlar günü kutlamaları Taşköprü’de bu yıl da yoğun katılım ve coşkuyla gerçekleştirildi.

Taşköprü’de Geleneksel Kadınlar Günü Kutlaması
 Taşköprü Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak kutlanan 8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinliği AK Parti Yalova Milletvekili Temel Coşkun, AK Parti İl Başkanı Mustafa Pehlivan ve Yönetim Kurulu, AK Parti Kadın Kolları Başkanı Melek Dedecan’ın katılımı ile önceki yıllardan daha coşkulu kutlandı. Taşköprü’nün mücavir alanında bulunan Denizçalı Köyü, Kabaklı Köyü ve Taşköprülü kadınları yoğun ilgi gösterdiği etkinlikte açılış konuşmasını Taşköprü Belediye Başkanı Şaban Ertan yaptı. Şaban Ertan konuşmasında; “Siz saygıdeğer kadınlarımız için ne yapsak azdır. Çünkü Sevgili Peygamberimiz Hazreti Muhammed “Cennet anaların ayağı altındadır” demiştir. Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan da ‘dünyayı erkekler yönetir, erkekleri de kadınlar yönetir’ demektedir. Ben de diyorum ki ‘her başarılı erkeğin arkasında başarılı ve iradeli, çalışkan ve üretken bir bayan vardır’ Onun için kadınlarımıza ne kadar fazla değer verirsek verelim, onların haklarını ödeyemeyiz. Ben bu salonda bulunan ve ayrıca Tüm Taşköprü Beldemizde yaşayan bayanlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü en içten dileklerimle kutlar, hepinize sağlık, sıhhat ve mutluluk içinde daha nice 8 Mart Dünya Kadınlar gününü kutlamanızı dilerim” dedi.

Taşköprülü bayanların yoğun ilgi gösterdiği etkinlikte Yalovalı sanatçı Eşref Üstün sahne aldı. Söylediği şarkılar ile bayanları coşturan Eşref Üstün’ün söylediği şarkılara tüm Taşköprülü bayanlar eşlik etti. Sevilen sanatçı Eşref Üstün etkinliğe katılan bayanlardan tam not alarak coşkuyla uzun süre alkışlandı. Etkinliğe katılan bayanlar gecenin ilerleyen saatlerine kadar eğlence ve oynamaya devam ederek streslerini attılar. Taşköprülü bayanlar “Başkanımıza, Belediye Başkanı olarak seçildiği 2004 yılından bu güne kadar 10 yıldan beri 8 Mart Dünya Kadınlar Günümüzde kendimize ait bir gün geçirmemizi ve gönlümüzce eğlenmemizi sağladığı için çok teşekkür ederiz “ dediler.

YORUM EKLE

banner137

banner138