Kadir Gecesi’nde, Belediyeden Helva

Çınarcık Belediyesi’nin her kandilde farklı bir camide yaptığı helva ikramı 10 Haziran akşamı Kadir Gecesi’nde ilçe genelindeki tüm camilerde de devam etti.

Kadir Gecesi’nde, Belediyeden Helva

Çınarcık Belediyesi tarafından gerçekleştirilen ve Çınarcık’ta kandil gecelerinin vazgeçilmezi haline gelen helva ikramları, bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesi’nde de devam etti. Kadir Gecesi’ne özel hazırlanan helvalar,  cami bahçelerinde vatandaşlara ikram edildi. Katılımın yoğun olduğu teravih namazı sonrası yapılan helva ikramında yüzlerce vatandaşa helva dağıtıldı. Çınarcık Belediye Başkanı Avni Kurt, helvaların bir kısmını kendisi vatandaşlara tek tek ikram ederek onların kandillerini kutladı.

Bu yıl Ramazan ayının dolu dolu geçirildiğini belirten Belediye Başkanı Avni Kurt ; “Ramazan ayı çok bereketli, çok özel ve mübarek bir ay. Ramazan ayı içerisinde bin aydan daha hayırlı diye hitap edilen Kadir Gecesi’ni yaşıyoruz. Camilerimiz dolu doluydu. Bu akşam da teravi namazı çıkışında ilçemizde ki camilere helva ikramımızı yapıyoruz. Yoğun da bir katılım oldu. Ben bu vesile ile Kadir Gecesi’nin ilçemize ve ülkemize hayırlar getirmesini temenni ediyorum” dedi.

Güncelleme Tarihi: 12 Haziran 2018, 14:19
YORUM EKLE