Belediye’den VOPAK ve Termik Santrale red

Yalova Belediye Meclisi, Çevre Düzeni Planı’ndaki Yalova’da Kömür Yakıtlı Santral ve Kimyasal Depolama Tesisleri kurulamayacağına yönelik plan notuna AKSA, VOPAK ve bir şahıs tarafından yapılan itirazları oybirliğiyle reddetti.

Belediye’den VOPAK ve Termik Santrale red

Nisan Ayı Belediye Meclisi üçüncü oturumunda, gündeme alınan imar kararları, imar ve bayındırlık komisyonuna havale edildi. Yalova Belediyesi’ne ait arsaların ihale ile satışı gündeme alındı. Samanlı, Gaziosmanpaşa Mahallesi’ndeki arazilerin satışı onaylandı. Daha önce İl Genel Meclisi tarafından Çevre Düzeni Planı’na (ÇDP) işlenmiş olan madencilik ile ilgili master plan ÇDP’na işlendi. Böylece Yalova’da kurulması planlanan yeni bir taş ocağının önüne geçildi.

Yer altı otoparkı yapılması yönünde bakanlık tarafından alınan görüş okundu. Osmanlı Parkı’nda yapılması düşünülen yer altı otoparkı projesi bakanlık görüşü doğrultusunda iptal edildi.
Çevre Düzeni Planı’ndaki Yalova’da Kömür Yakıtlı Santral ve Kimyasal Depolama Tesisleri kurulamayacağına yönelik plan notuna AKSA, VOPAK ve bir şahıs tarafından yapılan itirazlar oybirliğiyle reddedildi. Çok sayıda vatandaşın takip ettiği toplantıda alınan bu karar alkışlarla kutlandı.

 

YORUM EKLE