CHP SONBAHAR'DA KONGRELERİNİ YAPACAK

CHP Yalova İlçe kongre süreci devam ediyor. CHP Genel Merkezinin aldığı karara göre ilçe kongreleri 30 eylül ile 6 Kasım tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

 CHP SONBAHAR'DA KONGRELERİNİ YAPACAK

CHP Yalova İlçe kongre süreci devam ediyor.  CHP Genel Merkezinin aldığı karara göre ilçe kongreleri 30 eylül ile 6 Kasım tarihleri arasında gerçekleştirilecek.


CHP’de genel merkezin aldığı karara göre 22 Mayıs tarihi itibarı ile başlayan üye güncelleme süreci listeleri 17 Temmuz 'da askıdan indirildi  23 Temmuz Pazar günü ise  üye çizelgelerine itirazın ilçe yönetimlerinde görüşülmesi yapılacak. İlçe yönetiminin kararına itirazın görüşüleceği son gün ise 30 Temmuz Pazar. İtirazların karara bağlanması da 06 Ağustos Pazar günü sona erecek. CHP’de daha sonra 26 Ağustos tarihi itibarı ile delege seçimleri başlayacak ve bu süreç 24 eylülde tamamlanacak. 30 Eylül Cumartesi ile 06 Kasım Pazartesi arasında ilçe kongreleri, 13 Kasım Pazartesi ile 24 Aralık Pazar günleri arasında da İl kongreleri yapılacak. İl kongreleri bittiğinde, Parti Meclisi toplanıp olağan kurultay tarihini belirleyecek ve süreç de sona erecek.

YORUM EKLE