Belediyespor, Başarıya Doymuyor

Türkiye Masa Tenisi Federasyonu(TMTF) tarafından düzenlenen Yıldızlar Takım Bölge Şampiyonası, 24-25 Kasım 2018 tarihlerinde Kocaeli, Ankara, Antalya ve Batman illerinde yapıldı. Masa tenisinde lokomotif takımlardan olan Yalova Belediyespor ise Marmara Bölgesinde 2 erkek ve 1 bayan takımıyla mücadele etti.

Belediyespor, Başarıya Doymuyor

Kocaeli’nde Şehit Polis Recep Topaloğlu Spor Salonunda yapılan müsabakalarda erkeklerde 7 takım ve bayanlarda ise 8 takım mücadele etti. Yalova Belediyespor (A) takımı erkeklerde ikinci olurken, B takımı ise altıncılık elde etti. Bayan takımı ise yedinci oldu. Her iki kategoride de şampiyonluğu İstanbul Büyükşehir Belediye Spor Kulübü elde etti.

Karşılaşmalar sonucunda Bölge kontenjanlarına göre dereceye giren takımlar Türkiye Şampiyonasına katılmaya hak kazandılar. 1 Ocak 2004 ve sonrası doğumlu sporcular katılabildiği Yıldızlar Takım Bölge Şampiyonasında erkek ve bayan takım maçları 5 maçlık sistem (Corbilon Kupa sistemi, 4 tek ve 1 çift) ile oynandı.

Marmara Bölgesi (7 erkek ve 8 bayan takım)
Erkekler
1-İBBSK (A), 2-Yalova Belediye (A), 3-Fenerbahçe, 4-İBBSK (B), 5-Beşiktaş, 6-Yalova Belediye (B), 7-Kocaeli BŞ.Kağıtspor
Bayanlar
1-İBBSK (A), 2-İBBSK (B), 3-Fenerbahçe, 4-Bursaspor (A), 5-Bursa Büyükşehir, 6-Kocaeli Gençlik, 7-Yalova Belediye, 8-Bursaspor (B)

YORUM EKLE