Hollywood yıldızı Kevin Costner ile röportaj yapmak için 77. Cannes Film Festivali’ne katılan Dilan Çiçek Deniz İstanbul’a döndü.

Cannes Dilan Çiçek Deniz Elbise EleştiriHavalimanında gazetecilerin Esra Dermancıoğlu’nun eleştirileri ile ilgili yöneltilen soruyu yanıtlayan Dilan Çiçek Deniz, “Konuşmaya gerek bile yok aslında. Zamanımıza yazık çünkü” diyerek söylenenlere tepki gösterdi.

Müftülükten Emekli Hocalar İçin Vefa ve Veda Programı Müftülükten Emekli Hocalar İçin Vefa ve Veda Programı

“Herkes istediğini giymekte özgür”

Dilan Çiçek Deniz, kıyafet tercihinin “çıplaklık” olarak değerlendirilmesini çok saçma bulduğunu söyledi: “Çok saçma ve çok ayıp böyle şeyler. Herkes istediğini giymekte özgür. İnsanlar da eleştirmekte özgür ama benim tercihlerime saldırmak, bunu çıplaklığa indirgemek bambaşka. Umarım bir gün herkes anlar bunun farkını.” 

Cannes Dilan Çiçek Deniz Elbise Eleştiri (2)

“Bizi temsil eden oyuncular orada yarı çıplak”

77. Cannes Film Festivali’ne bu yıl birçok Türk oyuncu katıldı. Türk katılımcıların giyim tarzları ile ilgili ağır eleştiriler yapan Oyuncu Esra Dermancıoğlu, “Önüme Cannes Film Festivali ile ilgili görüntüler düşmeye başladı. Türkiye'den bizi temsil eden oyuncular, orada yarı çıplak. Çıplaklık çok enteresan, biz bir şeyleri kanıtlamaya çalışıyoruz. Hayır, biz "Türkiye'de develerle gezmiyoruzu" kanıtlamaya çalışıyoruz. İsterdim ki manyak performansları olan oyuncular gitsin, yarı çıplak, havalı yürüyüşler yerine iletişim kurabilecek insanların orada olmasını isterdim" demişti.

Cannes Dilan Çiçek Deniz Elbise Eleştiri (3)"Aslında Cannes'da benim olmam lazımdı"

Oyuncu sözlerine "Çırılçıplak yürüyeceğine, mikrofon uzatıldığında iki kelime laf edebilecek insanlar gitseydi. Ben biraz utandım. Oraya giden bir Türk oyuncunun uzun uzun konuşmasını dinlemek isterdim. O lisanı konuşmasını isterdim. Aslında Cannes'da benim olmam lazımdı. En azından karşılıklı iki çift laf edebilirdik. Çünkü dillerini, kafa yapılarını biliyorum. Türkiye'de her şeyin çözümü ameliyat mıydı?" diye devam etmişti.

Editör: Arda Yavuz