Genç Çiftçi Projesi Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı

Genç Çiftçi projesi Yalova Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğünde düzenlenen toplantı ile tanıtıldı. Yalova Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Suat Parıldar projeden yararlanmak isteyen çiftçilerin 30 Nisan 2018 tarihine kadar başvuru yapabileceklerini dile getirdi.

Genç Çiftçi Projesi Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı

24 Mart 2018 tarih ve 30370 sayılı Resmi Gazetede yayınlanarak yürürlüğe giren 2018 Yılı Genç Çiftçi Projesiyle ilgili olarak İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünde Bilgilendirme Toplantısı düzenlendi. Toplantıya Vali Yardımcısı Abdullah Çiftçi, İl Müdürü Suat Parıldar, İl Müdür Yardımcıları, Şube ve İlçe Müdürleri ile personelleri, Kooperatif, Birlik ve Ziraat Odası Başkanları, Muhtarlar ve çiftçiler katıldı.

Toplantıda bir konuşma yapan Vali Yardımcısı Abdullah Çiftçi Projenin Yalova genlindeki tüm çiftçilere duyurulmasını ve mümkün olduğunca fazla çiftçinin projeden yararlanmasını beklediklerini ifade etti.

İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Suat Parıldar da yaptığı konuşmada iki yıldan beri uygulanan projeyle ilgili genel bir değerlendirme yaparak uygulanan projelerle ilgili bilgiler verdi.

Suat Parıldar, 2016 ve 2017 yılında 138 Büyükbaş, 24 Küçükbaş, 30 Arıcılık, 22 Süs Bitkisi, 13 Kivi Bahçesi, 8 Örtüaltı Sebze, 3 İstiridye Mantarı ve 2 Çilek olmak üzere 240 proje uyguladıklarını, uygulanan projelerin her aşamada takibini yaptıklarını ve başarılı bir şekilde devam ettiğini, 2018 yılında önceki iki yıla göre daha fazla başvuru beklediklerini söyledi.

Kırsal Kalkınma ve Örgütlenme Şube Müdür Vekili Ali Nimet Kapsal da projenin 2018 yılı uygulama tebliği konusunda sunum eşliğinde bilgiler verdi. Ardından salonda bulunanların projenin uygulama koşulları ile ilgili sorduğu sorulara cevap verdi.

Genç Çiftçi Başvuruları 2 Nisanda başladı. 30 Nisan 2018 mesai bitimine kadar devam edecek başvurulara genç çiftçilerin yoğun ilgi göstermesi bekleniyor.

Genç Çiftçi Projesiyle ilgili yapılan bilgilendirmenin ardından Hayvan Sağlığı ve Yetiştiriciliği Şube Müdürü İskender Karael salonda bulunanlara Bakan Ahmet Eşref Fakıbaba’nın 2018 yılını Buzağı Ölümlerinin Önlenmesi yılı ilan ettiğini ifade ederek buzağı ölümlerinin önlenmesi için alınması gereken tedbirler ile buzağıların bakım ve beslemesiyle ilgili sunum eşliğinde bilgiler verdi.

YORUM EKLE