Kumaş çiçekler gelinlikçilerin gözdesi olacak

Yalova’da bu yıl ilk kez Halk Eğitim Merkezi bünyesinde açılan ‘Yapma Çiçek Kursu’ Yalova’da gelinlikçilerin önemli bir sorunu olan ‘gelin çiçeği’ ihtiyacına da katkı sunacak

Kumaş çiçekler gelinlikçilerin gözdesi olacak
Halk Eğitim Merkezi bünyesinde açılan Yapma Çiçek Kursu’na katılan on beş kursiyer, 600 saatlik kurs sonunda yaptıkları çalışmaları düzenlenecek sergiyle beğeniye sunacak. Yapma Çiçek Kursu’nda eğitimler üç modül  üzerinden gerçekleştiriliyor.

Bu yıl ilk kez dekoratif çiçek yapımıyla başlayan kursta, gelecek yıl da sabun ve seramikten çiçek yapımının öğretilmesi hedefleniyor. Kursta yapılan çalışmalarla kursiyerlerin gelecekleri adına önemli bir beceri kazanarak bunu ekonomik kazanca dönüştürme fırsatları olacağını belirten Kurs eğitmeni Zeynep Güliz Ercan, eğitimle ilgili şu bilgileri verdi: “Kursiyerlerimizin ilgisi ve azmi çok fazla. Bu yıl ilk kez eğitimini vermeye başladığımız yapma çiçek kursunda kumaştan çiçek yapmayı öğretiyoruz. Yalova’da gelinlikçilerin yaşadığı önemli bir sıkıntı gelin çiçeğine de bu çalışmayla önemli katkı sunacağımızı düşünüyoruz. Yalova’da gelinlikçiler genellikle gelin çiçeği temin etme noktasında sorun yaşıyorlardı. İzmir gibi büyük şehirlerden gelin çiçeği temin ediliyordu. Ayrıca kumaş çiçekler dekoratif amaçlı olarak da ilgi görüyor” diye konuştu.
YORUM EKLE

banner137

banner138