Terma City, Güvenli Turizm Sertifikası Aldı

Yalova’nın Termal ilçesinde faaliyet gösteren Yalova Terma City, “Güvenli Turizm Sertifikası” almaya hak kazandı.

Terma City, Güvenli Turizm Sertifikası Aldı

8 Haziran 2020 tarihi itibari ile kapılarını müşterilerine açan Yalova Terma City’nin İşletme Müdürü Mustafa Hüğül, konuyla ilgili açıklamalarda bulundu. Sürecin başından bu yana tüm önlem ve tedbirleri üst seviyede uyguladıklarını kaydeden Hügül, Kültür ve Turizm Bakanlığı koordinasyonunda başlatılan, dünyada da ilk örneklerden biri olan 'Sağlıklı Turizm Belgelendirme Programı' kapsamında tüm denetimlerden geçip ‘güvenli Turizm Sertifikası’ aldıklarını söyledi. Hügül, "Otelimize misafirlerimiz gönül rahatlığı ile gelebilirler. Misafirlerimizi ağırlamaya hazır olduğumuzu bildirmek isterim. Ayrıca sertifikada görüldüğü gibi karekod sistemiyle tüm müşteriler otelimizin denetim geçmişini şeffaf olarak görebilecek’’ dedi. Otel yönetiminin aldığı önlemler aşağıda şöyle sıralandı:

Misafirlerin Tesise girişte temassız ateş ölçümü yapılacak. Talep edilmesi halinde misafirlere verilmek üzere maske ve eldiven gibi kişisel koruyucu ekipman bulundurulacak.

Misafirlerin 14 gün içerisinde bulunduğu yerlerin, kronik rahatsızlıklarının ve Covid19 geçirip geçirmediklerine ilişkin bilgilendirmeleri yazılı olarak alınacak. Covid19 tedbirleri ile ilgili yazılı bilgilendirme formu imza karşılığı verilecek.

Yemek salonu, toplantı salonu, lobi ve resepsiyon alanı sosyal mesafe planına uygun olarak düzenlendi. Yer işaretleri ve uyarıcı tabela ve yazılarla sosyal mesafe ve hijyen uyarıları yapıldı.

Otel bünyesindeki tüm departman çalışanlarımıza Hijyen ve Dezenfeksiyon ile Sosyal Mesafe konusunda etkin çalışma yürütmeleri konusunda eğitimler verildi.

Odalardaki ve diğer kapalı ünitelerdeki camlar günlük temizlik ve dezenfektasyon sırasında açılarak; temizlik sonrasında en az 1 saat havalandırılmaktadır.”

YORUM EKLE
YORUMLAR
Demir Yurt
Demir Yurt - 8 ay Önce

türkiyenin en çok turist çeken oteli terma city bir zahmet alsın o sertifikayı verdikleri hizmetler gösterilen ilgi alaka çok başarılı

banner137

banner138