banner149

18 Projeden 12’si Tamamlandı

İller Bankası Bölge Müdürü Ali Ekrem Ayti Yalova’da sürdürülen 18 projeden 12’sin tamamlandığını fiziki gerçekleşme oranının ise %95 olduğunu dile getirdi.

18 Projeden 12’si Tamamlandı

İller Bankası Bölge Müdürü Ali Ekrem Ayti Yalova’da sürdürülen çalışmalar hakkında bilgi verdi. Ayti, “İller Bankası Bursa Bölge Müdürlüğü olarak Yalova'da 18 tane proje yürüttük. Bu projelerin 12 tanesi bitirildi. Geçici kabulleri yapıldı. Bir kısmının da kesin kabulleri yaklaştı. Şu anda devam eden 6 tane projemiz var. 2 tane projemiz de belediyeler ile ortak kontroller şeklinde yürüttüğümüz projedir. Bunlardan biri Yalova güneş enerjisi projesidir. Diğeri de Termal içme suyu ve şebeke arıtma tesisi projesidir. Arıtma tesisi projemiz bitti. Geçici kabulüne de başladık. Belediyeler kredi vererek, izleme şeklinde devam ettiğimiz 4 proje var. Biri Armutlu'da kaldırım, parke taşı ve asfalt işidir. Diğer üçü de Altınova'da kapalı otopark, pazaryeri, itfaiye ve güvenlik binası yapım işi ve çevre peyzaj ile düzenleme işidir. Yüzde 95 üzerinde fiziki gerçekleşme sağlanmıştır. 1-2 ay içerisinde bitirilecek” dedi.
Ayti açıklamasını şu sözlerle tamamladı, “Yalova'nın 450 kilometreyi aşan bir içme suyu projesi yapıldı. Bu projeyle ilgili gerekli vizeleri yaptık ve tasdikledik. Ankara'ya ilettik. Yalova Belediyesi tarafından da Dünya Bankası kanalı ile yaptırılmasını istediler. Dünya Bankası da bizim kanalımız ile parayı veriyor. Bu konuda da uluslararası daire başkanlığı çalışmalarını yürütüyor. Burada yüzde 65'lere varan bir kayıp-kaçak oranı var. İnşallah bu kısa sürede çıkarsa hızla içme suyu işine girer ve bu işi bitiririz. Bedeli de yaklaşık 150 milyon TL civarındadır. 2 yıl sürmez. Ödenek sıkıntımız yok. Yeter ki finansmanını sağlayalım”

YORUM EKLE

banner137

banner138