34. Ahilik Haftası Başladı

34. Ahilik Haftası kutlama etkinlikleri kapsamında Yalova 15 Temmuz Demokrasi ve Cumhuriyet Meydanında tören düzenlendi.

34. Ahilik Haftası Başladı

Ahilik Haftası İl Kutlama Komitesi törende hazır bulundu. Ahilik kültürünün yaşatılması ve gelecek kuşaklara aktarılması amacıyla hazırlanan Ahilik Kutlama Yönetmeliği kapsamında her yıl 13-19 Eylül 2021 tarihleri arasında kutlanan Ahilik Haftası dolayısıyla İl Kutlama Komitesi, 15 Temmuz Demokrasi ve Cumhuriyet Meydanında bir araya geldi. Ahilik Haftası Kutlama Komitesi adına Komite Başkanı Vali Yardımcısı Haktan Gökçekuyu ile Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Hüseyin Çetin tarafından Atatürk anıtına çelenk konuldu. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından 15 Temmuz Demokrasi ve Cumhuriyet Meydanındaki tören hatıra fotoğrafı çekilmesinin ardından sona erdi

Yılın Ahisi Hayrettin Eryiğit

34. Ahilik Haftası kutlama etkinlikleri kapsamında Ahilik Haftası İl Kutlama Komitesi, yılı ahisi seçilen Eryiğit Elektrik firmasının sahibi 61 yaşındaki Hayrettin Eryiğit ile birlikte Yalova Valisi Muammer Erol’u makamında ziyaret etti. Ahilik Haftası İl Kutlama Komitesi adına kutlama programı ile ilgili Yalova Valisi Muammer Erol’a bilgilendirmede bulunan Yalova Ticaret İl Müdürü Alpaslan Tunalı, “Ahilik kültürünün gerek esnaf teşkilatlarımızda yaşatılması, yaygınlaştırılması, toplumda bilinirliğinin arttırılması amacıyla güzel ahlakı barındıran içerisinde, ahilik kültürünün yaşatılması amacıyla geleneksel hale gelen Ahilik Haftası kutlamalarını gerçekleştiriyoruz. Bu hafta Cuma günü Taşköprü Sanayi Sitesinde Ahilik pilavı ikramımız olacak. Sonraki hafta Hayati İnanç beyin katılımıyla meslek ahlakı ve ahilik kültürü konulu bir konferansımız olacak Raif Dinçkök Kültür Merkezinde. Zaman ayırıp bizi kabul ettiğiniz için komitemiz adına şükranlarımızı sunuyoruz” dedi. Ziyaretin ardından yılın ahisi seçilen Hayrettin Eryiğit’e Ahilik cübbesi giydirildi ve Yalova Valisi Muammer Erol teşekkür plaketi takdim etti. Yılın kalfası Diyar Oruç’a YESOB Başkan Yardımcısı Adnan Dağ ve yılın çırağı Eren Eryılmaz’a ise Yalova Ticaret Müdürü Alparslan Tunalı tarafından ödülleri verildi.

YORUM EKLE