Belediye İşçilerinden Çelebi’ye ‘seçim yatırımı değiliz’ tepkisi

Çiftlikköy Belediyesi işçileri geçtiğimiz günlerde belediye ve sendika arasında yapılan toplu sözleşmeyi eleştiren ve ‘seçim yatırımı’ nitelemesi yapan Ak Parti Çiftlikköy İlçe Başkanı Süleyman Çelebi’yi eleştirdi.

Belediye İşçilerinden Çelebi’ye ‘seçim yatırımı değiliz’ tepkisi
İşçiler, “Biz siyasi malzeme değiliz. Biz seçim değil geçim derdindeyiz” diyerek Çelebi’ye seslendi.  Çiftlikköy Belediyesi’nin DİSK’e bağlı Genel İş Sendikası üye işçileri siyaset malzemesi olmak istemediklerini ifade ederek Süleyman Çelebi’nin açıklamalarının kendilerini üzdüğünü söyledi. İşçiler adına konuşan İşyeri Temsilcisi Önder Derin ve işçi temsilcisi Tekin Ağçay, “Sayın Ak Parti Çiftlikköy İlçe Başkanı Süleyman Çelebi’nin açıklamaları işçi kardeşlerimizi derinden üzdü” dedi.

Önder Derin ve Tekin Ağçay, “Biz işçiler siyasi malzeme değiliz. Bizler seçim değil geçim derdindeyiz. Bizim aldığımız maaş zammı ve sosyal hak iyileştirmeleri her sene yapılan rutin iyileştirmelerdir. Bu ekonomik koşullarda verilen yüzde 15 zam çok mu fazla? Geçtiğimiz senelerde de bu oranlarda zamlar aldık. Bu sene aldığımız zam oranları neden Sayın Çelebi’yi bu kadar rahatsız etti? Bir çok arkadaşımız zor koşullarda geçimini sağlıyor. Bir yandan ev kirasını ödüyor, çocuklarını okutuyor, geçimini sağlamaya çalışıyor. Bizim tek düşüncemiz rahat bir şekilde yaşamımızı sürdürmek. Bütün siyasi konular bitti de sıra işçinin ekmeğine mi geldi? Kimse ekmeğimiz üzerinden siyaset yapmasın. Biz isteriz ki daha fazla zam alalım, sosyal haklarımız daha iyi olsun. Bizim aldığımız zammı fazla görüp bazı imalarda bulunanlar kendi partilerinin belediyelerindeki işçi ücretleriyle bir kıyaslama yapsın. Örneğin Sayın Çelebi, Taşköprü Belediyesi’ndeki işçilerle maaşlarımızı bir karşılaştırsın”

Çelebi’nin kendilerini oy deposu olarak görmesine de tepki gösteren işçiler, “Burada her siyasi görüşten arkadaşlarımız çalışıyor. Biz her Türk vatandaşı gibi seçim zamanı sandığa gider oyumuzu kullanırız. Ancak hiçbir işçimiz para için oyunu satmaz. Bizim hakkımız olan ücretleri ‘seçim yatırımı’ olarak gören zihniyet işçilerin siyasi fikirlerine, düşüncelerine saygısızlık yaptığının da farkında değil. Sayın Çelebi’yi bu düşüncesinden ötürü sendika işçilerimizden özür dilemeye davet ediyoruz” diye konuştu. Önder Derin ve Tekin Ağçay toplu sözleşme görüşmelerinin çok fazla uzamadan sonuçlanmasından dolayı Belediye Başkanı Metin Dağ’a teşekkür etti.

YORUM EKLE
YORUMLAR
özer özçelik
özer özçelik - 8 yıl Önce

Maşallah metin dağ ile işçiler el ele siyasete başlamışlar yarın toplu halde işçiler chp ye katılırsalar şaşırmam ama bizim vergilerimizden maaş alan belediye çalışanlarının bu ilçede nasıl çiftlik gibi Çiftlikköy belediyesinde çalıştıklarını duymayan kalmadı siyaseti bırakın kardeşim siz işinize bakın bu haberin metin dağ baskısı ve korkusu ile yapıldığı çok açık sayın dağ bırakın garipler üzerinden siyaset yapmayı hizmet siyaseti yapın yollarda yürürken yağmurda arabayla hendeklerden geçerken sabah iplik gibi akan su ile duş alırken,yosun kokusundan gezilmeyen sahile çıkınca aklıma hep siz geliyorsunuz… çelebiyle uğraşmayın onu tanıyan onun nasıl kaliteli, alçak gönüllü ve samimi biri olduğunu bilir hatta yalovada bulunan ak partideki siyasetçilerin bile çoğundan adamdır yemez bu sefer vatandaş bu tezgahı.

banner137

banner138