CHP'li belediyelerimiz gururlu

Marmara Bölgesinde, Belediyecilik alanında yapılan başarılı çalışmaların ödüllendirilmesi ve yeni projelerin teşvik edilmesini sağlamak amacıyla Marmara Belediyeler Birliği tarafından bu yıl 7.si düzenlenen Altın Karınca Belediyecilik Ödülleri sahiplerini buldu. 47 Belediyenin değişik kategoriler dalında ödül aldığı 7. Altın Karınca Belediyecilik Ödülü alan belediyeler arasında Yalova, Çınarcık, Çiftlikköy ve Kaytazdere Belediyeleri de yer aldı. Marmara Belediyeler Birliği Altın Karınca Belediyecilik Ödülleri Sosyal Belediyecilik kategorisinde “Engelli ve Çölyak Dostu Yalova” projesiyle Yalova Belediyesi ödülü layık bulundu. Kaytazdere ve Çınarcık Belediyesi ise sosyal belediyecilik” kategorisinde ödüle layık görüldü. Yalova genelinde dört belediyemizin ödül aldığı Altın Karınca Belediyecilik ödüllerinde CHP'li belediyeler ödülleriyle gururlandı. Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman, Çınarcık Belediye Başkanı Avni Kurt, Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar ve Kaytazdere Belediye Başkanı Ali Kangal'a ödüllerini Marmara Belediyeler Birliği ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal verdi. 191 üyesi bulunan birliğin bu yıl ki yarışmasına 262 proje katılırken 47 proje değerli jüri üyelerince ödüle layık görüldü. Proje kategorisinde afet yönetimi 2, kültür-sanat 14, ulaşım 2, sürdürülebilir çevre yönetimi 3, kurumsal gelişim 1, sosyal belediyecilik 9, şehircilik altyapısı 7, şehir teknolojileri 2, yerel kalkınma ve iş birliği 7 olmak üzere 47 projeye ödül verildi.

 CHP'li belediyelerimiz gururlu

Marmara Bölgesinde, Belediyecilik alanında yapılan başarılı çalışmaların ödüllendirilmesi ve yeni projelerin teşvik edilmesini sağlamak amacıyla Marmara Belediyeler Birliği tarafından bu yıl 7.si düzenlenen Altın Karınca Belediyecilik Ödülleri sahiplerini buldu. 47 Belediyenin değişik kategoriler dalında ödül aldığı 7. Altın Karınca Belediyecilik Ödülü alan belediyeler arasında Yalova, Çınarcık, Çiftlikköy ve Kaytazdere Belediyeleri de yer aldı. Marmara Belediyeler Birliği Altın Karınca Belediyecilik Ödülleri Sosyal Belediyecilik kategorisinde “Engelli ve Çölyak Dostu Yalova” projesiyle Yalova Belediyesi ödülü layık bulundu. Kaytazdere ve  Çınarcık Belediyesi ise  sosyal belediyecilik”  kategorisinde ödüle layık görüldü. Yalova genelinde dört belediyemizin ödül aldığı Altın Karınca Belediyecilik ödüllerinde CHP'li belediyeler ödülleriyle gururlandı. Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman, Çınarcık Belediye Başkanı Avni Kurt, Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar ve Kaytazdere Belediye Başkanı Ali Kangal'a ödüllerini Marmara Belediyeler Birliği ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal verdi. 191 üyesi bulunan birliğin bu yıl ki yarışmasına 262 proje katılırken 47 proje değerli jüri üyelerince ödüle layık görüldü. Proje kategorisinde afet yönetimi 2, kültür-sanat 14, ulaşım 2, sürdürülebilir çevre yönetimi 3, kurumsal gelişim 1, sosyal belediyecilik 9, şehircilik altyapısı 7, şehir teknolojileri 2, yerel kalkınma ve iş birliği 7 olmak üzere 47 projeye ödül verildi.


Marmara Belediyeler Birliği ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, birliğe üye belediye başkanları ve çok sayıda yerel yönetim temsilcisi katıldı. Birliğe üye belediyeler arasında bilgi ve deneyimlerin aktarılması, örnek çalışmaların yeni projelere temel olmasını sağlamak amacıyla gerçekleştirilen törende jüriler tarafından seçilen birçok çalışma ödüllendirildi. Ödül alan projelerin belediyelerine ve güzel projeler ürettiği halde yarışmaya müracaat etmeyen belediyelere teşekkür eden Marmara Belediyeler Birliği ve İstanbul Büyükşehir belediye Başkanı Mevlüt Uysal Ödül alan projelerin belediyelerine ve güzel projeler ürettiği halde yarışmaya müracaat etmeyen belediyelere teşekkür etti.


Başkan Mevlüt Uysal, bu yıl ilk defa Altın Karınca Ödüllerinin sadece 1. olan belediyelere verildiğini ve bunun doğru olduğunu kaydetti.  Uysal konuşmasının ardından 9 ayrı kategoride başarılı bulunan 47 il ve ilçe belediyelerine ödüllerini takdim etti.  Altın Karınca Ödül Töreni'nde yarışmaya müracaat eden 262 projeden 47'si; afet yönetimi, ulaşım, kültür-sanat, sosyal belediyecilik, şehircilik alt yapısı, kurumsal gelişim, sürdürülebilir çevre yönetimi, şehir teknolojileri, yerel kalkınma ve iş birliği alanında ödüle layık görüldü.


Mevlüt Uysal, "Belediyecilik alanında gelişmiş ülkelerle kendimizi kıyaslarsak kendimize çok haksızlık etmememiz gerektiğini düşünüyorum. Belediyeler olarak yapmış olduğumuz çalışmalar gelişmiş ülkelerdeki şehirlerden çok aşağı kalan çalışmalar olmadığını düşünüyorum. Daha yapmamız gerekenler var ama bu konuna iyi bir noktaya geldiğimizi de düşünüyorum" ifadelerini kullandı.


 “En Çok Projenin Katıldığı Dalda Ödül Aldık”


Ödülü, Marmara Belediyeler Birliği ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal’dan alan Başkan Salman, “Altınca Karınca Belediyecilik Ödüllerine en çok müracaat edilen kategori Sosyal Belediyecilik kategorisi. Toplamda yarışmaya 262 proje müracaat ederken bunun 60 tanesi bu kategoride. Yani en çok müracaat alan dal Sosyal Belediyecilik çalışmaları. Yaptığımız çalışmalar birçok kez Türkiye’de örnek gösterildi. 60 proje arasından “Engelli ve Çölyak Dostu Yalova” projemiz değerli jüri üyelerince ödüle layık görüldü.  Bu bizler için büyük gurur” dedi. 


“Projelerimiz Takdir Görüyor”


“Sosyal demokrat belediyeciliğin en güzel örneklerini Yalova’da hayata geçiriyoruz, alınan bu ödülde bunun en güzel kanıtı” diyen Başkan Vefa Salman; “3,5 yılı aşkın bir süredir vatandaşlarımıza hizmet ediyoruz. Bu hizmeti yaparken hiçbir siyasi ego içerisinde olmadık. Her zaman halkımız ilk önceliğimiz oldu. Kendi yapmış olduğumuz planlamanın haricinde vatandaşlarımızın taleplerini daima ön plana aldık, çözüm ürettik. Yaptığımız her işin takdirini vatandaşlarımızdan alıyoruz. Bu da bizim daha azimli çalışmamıza sebep oluyor. Geride kalan süreçte hayata geçirdiğimiz önemli projeler, önemli kuruluşların dikkatini çekti ve ödüle layık görüldü. Alınan ödüllerin içerisinde jüri değerlendirmesi sonucu verilen ödül de var, tamamen halka sorulan ve onların oyları neticesinde alınan ödüllerde var. Bizim için önemli olan halkımızın takdiri. Biz görevde olduğumuz sürece bu anlayışımızdan ödün vermeyeceğiz. Çünkü halkımız yapmış olduğumuz işleri beğendiğini açıkça gösteriyor. Siyasi gözle bakıp yıpratmaya yönelik söylemler bizi gitmiş olduğumuz yolda sekteye asla uğratmadı, uğratmaz da” dedi.

“Masal’a ve Emeği Geçenlere Teşekkür”

Bu projenin hayata geçmesinde emeği geçen tüm mesai arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum” diyen Başkan Salman;  “Ama en büyük teşekkür Masal kızımıza. Beni ziyaret ederek bu konuda bende farkındalık yarattığı ve çalışma yapmamızı sağladığı için. Engelsiz Yalova için birçok proje hayata geçirdik. Başta belediye binamız olmak üzere bünyemizde bulunan tüm binaları özel insanlarımızın kimsenin yardımına ihtiyaç duymadan kullanabilecekleri hale getirdik. Engelsiz plajları, engelsiz parkları yaptık. Özel insanlarımızın ihtiyaç duyduklarında kullanabilecekleri özel donanımlı araçları faaliyete geçirdik. Kent genelinde yaptığımız her çalışmada öncelikle özel insanlarımız bundan nasıl faydalanabilir diye düşündük ve planlamamızı bu yönde yaptık.  Çölyak konusunda bilgili değildik. Bir gün Masal kızımız ailesi ile birlikte ziyaretime gelerek bu konuyu geniş bir şekilde anlatınca bunun mutlaka yapılması gerektiğine karar verdim. Engelsiz Cafe’de çölyak mutfağı oluşturduk. İl Belediyesi bazında bu projeyi hayata geçiren ilk belediyeyiz. Bu ödülü Masal’la birlikte alarak ona ve ailesine de teşekkür etmiş olduk” dedi.

Çınarcık Belediye Başkanı Avni Kurt ise yaptığı açıklamada "Veterinerlik ve Barınak Hizmetleri Birimi’nin ‘Her Canlı Gibi Sokak Hayvanlarının da Yaşama Hakkı Var’ isimli projesiyle “Belediyecilik alanında Türkiye’nin en prestijli ödüllerinden birini daha kazandık.  Özellikle de en önemli hedeflerimizden biri olan sosyal belediyecilik alanında yaptığımız çalışmaların takdir edilmesi ve ödüle layık görülmesi bizi mutlu etti. Halkımızın güven ve takdiri yanında bu tarz önemli ödüller halkımıza hizmet yolunda bizleri daha da kamçılıyor. Bu başarıda emeği geçen tüm meclis üyelerimize, belediye personelimize ve desteklerini esirgemeyen ilçe halkımıza çok teşekkür ediyorum” dedi.

Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar ise yaptığı açıklamada "Marmara Belediyeler Birliği Altın Karınca Sosyal Belediyecilik Birinci lik ödülünü aldık ödül almamızda emeği geçen tüm çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum ilçemize hayırlı olsun" dedi

Törenin sonunda ödül alan bütün belediye başkanları ile yöneticileri Başkan Mevlüt Uysal ile birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi. Başkan Mevlüt Uysal, bu yıl ilk defa Altın Karınca Ödüllerinin sadece 1. olan belediyelere verildiğini ve bunun doğru olduğunu kaydetti.  Uysal konuşmasının ardından 9 ayrı kategoride başarılı bulunan 47 il ve ilçe belediyelerine ödüllerini takdim etti.  Törenin sonunda ödül alan bütün belediye başkanları ile yöneticileri Başkan Mevlüt Uysal ile birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi.

YORUM EKLE

banner137

banner138