“ÇOCUKLARI KORUMAK İÇİN NE GEREKİRSE YAPACAĞIZ”

Yalova Çocuk Koruma Kanunu koruyucu tedbirlerin hayata geçmesi için oluşturulan. İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı 2018 yılının ilk toplantısını katılımcı kurumlarla birlikte gerçekleştirdi.

“ÇOCUKLARI KORUMAK İÇİN NE GEREKİRSE YAPACAĞIZ”

Yalova Çocuk Koruma Kanunu koruyucu tedbirlerin hayata geçmesi için oluşturulan. İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı 2018 yılının ilk toplantısını katılımcı kurumlarla birlikte gerçekleştirdi.


Yalova Valisi Tuğba Yılmaz Başkanlığında gerçekleşen il Koordinasyon Kurulu ilk toplantısını katılımcı kurumların temsilcileriyle gerçekleştirdi. Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü Toplantı Salonunda, Çocuk Koruma Kanununa göre verilen Koruyucu ve Destekleyici tedbirlerin yerine getirilmesinde kurumların koordinasyonunu sağlamak amacıyla oluşturulan 2018 yılının 1. İl Koordinasyon Kurulu Toplantısına; Vali Yardımcısı Yıldırım Uçar, Yalova Belediye Başkanlığı, Cumhuriyet Başsavcılığı, Baro Başkanlığı, İl Emniyet Müdürlüğü, İl Jandarma Komutanlığı, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü, İl Sağlık Müdürlüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, İl Müftülüğü, İl Göç İdaresi Müdürlüğü, Çalışma ve İş Kurumu Müdürlüğü,  Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, Denetimli Serbestlik Müdürlüğü yetkililerinin katılımıyla gerçekleştirildi.


Yalova Valisi Tuğba Yılmaz, toplantının ardından yaptığı açıklamada “ En değerli varlığımız olan çocuklarımızın öncelikle her türlü ihmal ve istismardan korunmasına yönelik alınması gerekli tedbirlerin görüşüldüğü toplantıda; İlimizde madde kullanımında talep ile mücadele edilmesinin önemi ve gençlerin uyuşturucu/uyarıcı madde ile tanışmalarına engel olmak için yapılan ve yapılması planlanan çalışmalar ele alındı” dedi


Vali Yılmaz açıklamasında “Çocuklarımızın kendilerini ifade edebilecekleri spor-sanat gibi alanlara yönlendirilerek, madde kullanımı ve suça bulaşması ihtimallerinin en aza indirilmesinin sağlanması;  Okul çevresinde yaşanan suç oranlarını sıfıra indirmek için Okul Çevre Güvenliği toplantısında alınan kararların hassasiyetle uygulanarak denetlenmesi; Çocuklarımızın suça sürüklenmemesi, suç mağduru olmaması için alınan tedbirler ile Eğitim-öğretim hayatına devam etmeyen çocuklarımızın ilgili kurum temsilcilerinden oluşturulacak olan komisyon aracılığıyla çocuğun okuluna devamının sağlanması konuları görüşülerek İlimizde çocuk hakları hususunda Çocuk Koruma Kanununda öngörülen tedbirler ile bu konuda kurumların yapmaları gereken çalışmalar hakkında yol haritası belirlendi” dedi.

YORUM EKLE