Emniyetten Hırsızlara Operasyon

Yalova İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, ev, işyeri ve oto hırsızlığı suçlarına karışan şüphelilere yönelik operasyon gerçekleştirdi.

Emniyetten Hırsızlara Operasyon

Yapılan açıklamada, “Halkımızın huzur ve güvenliğinin sağlanmasına yönelik; Yalova İl Emniyet Müdürlüğümüz koordinesinde başta mal varlığına karşı suçlar ile çeşitli suçlara karışan suçluların mücadelesi kapsamında zaman mefhumu gözetmeksizin cansiperane mücadeleler gerçekleştirilmektedir. Bu bağlamda; 15-22 Eylül 2022 tarihlerinde; Yalova İl Emniyet Müdürlüğümüz koordinesinde; Asayiş Şube Müdürlüğüne bağlı ekiplerimiz tarafından Evden Hırsızlık, İşyerinden Hırsızlık, Otodan Hırsızlık vb. olaylara karışan kişilerin tespiti ve yakalanmalarına yönelik çalışmalarımızda; 17.09.2022 günün müştekisi N.G’nin ikametinde, 18.09.2022 günü müştekisi B.S’nin ikametinde, 21.09.2022 günü müştekisi M.Ç’nin ikametinde, 21.09.2022 günü müştekisi Z.A’nın ikametinde  ve 24.09.2022 günü müştekisi C.D’nin ikametinde meydana gelen hırsızlık olaylarını gerçekleştiren olay şüphelisinin N.M.(1983-İşsiz-Ortaokul) olduğu tespit edilmiştir. Hırsızlık ve Yankesicilik Büro Amirliği görevlilerimiz tarafından tespit edilen şüpheli N.M’in idaremiz Bağlarbaşı Mahallesinde Öğretmen Sadriye Su Sokak No:5 sayılı ikamette olduğunun tespiti üzerine ikamet çevresinde güvenlik tedbiri alınarak beklendiği esnada şüpheli N.M ikamet önüne gelen araca binerek ayrılmış, şüphelinin yakalanabilmesi amacıyla bindiği araca dur ikazında bulunulduğu sırada araçtan silah ve parfüm attığı tespit edilmiş, kısa bir mesafede araç ve şüpheli şahıs yakalanmıştır.

Şüpheli N.M’nin yapılan üst aramasında;

600 TL banknot ile 175 paund para;

Araçta bulunan 4 adet sırt çantası ve 1 adet valizde yapılan aramada;

1 Adet BACARDİ marka alkollü içecek,

3 Adet tapo yazılı adi kamera,

1 adet üzerinde vogue yazılı siyah renkli gözlük kabının içerisinde JIMMY CHCOO yazılı güneş gözlüğü,

1 adet epe FP  1502BT ibareli sağ kısmında ışıldak bulunan gri sarı renkli radyo,

1 adet siyah renkli Philips marka powerbank,

1 adet seri no:1933CE014338 olan İpad ve buna takılı loji marka klavye kısmı,

1 adet taş kısmı bordo renkli kenarları taşlı adi imitasyon bayan yüzüğü,

Diğer bir çanta içerisinde;

1 adet üzerinde ALPEX ibareli 10x50 ibareli dürbün ve siyah renkli dürbün çantası,

1 adet 100 ml. LOWELİNESS SENSUELLE yazılı parfüm,

1 adet Diesel 125 mg parfüm,

Gri renkli küçük el çantası içerisinde üzerinde Lanvın yazılı Sinbo marka traş makinesi ve bu makineye ait aparatlar,

1 adet oyuncak beyaz tüylü süs kedisi,

1 adet siyah renkli kırmızı basma yeri olan el feneri,

1 adet aygaz çakmağı,

1 adet otomobil anahtarı,

1 adet  siyah renkli Emess polarized yazılı   siyah renkli güneş gözlüğü,

1 adet jenix ibareli siyah turuncu renkli biber gazı elde edilmiştir. Elde edilen Jenix biber gazının, 125ml diesel parfümün ve philips marka powerbank’ın olay müştekilerinden M.Ç’nin ikametinden çalındığı tespit edilerek müştekisine teslim edilmiş, şüphelinin üzerinden çıkan diğer malzemeler müştekileri tespit edilmek üzere Müdürlüğümüzde muhafaza altına alınmıştır. Ayrıca şüpheli N.M. hakkında 6136 SKM suçundan işlem yapılmıştır. Yakalanan şüpheli N.M. gözaltına alınarak 27.09.2022 günü mevcutlu olarak adli makamlara sevk edilecektir. Yalova İl Emniyet Müdürlüğü olarak halkımızın sağlık, huzur ve güvenliğinin sağlanmasına yönelik çalışmalarımız zaman ve mekân mefhumu gözetmeksizin kararlılıkla sürdürülecektir” denildi.

YORUM EKLE