İnce “Bugün elde ettiklerimiz 19 Mayıs’ın ürünleridir”

CHP Grup Başkanvekili ve Yalova Milletvekili Muharrem İnce, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla yayınladığı mesajda; 19 Mayıs 1919’un Türk Ulusu’nun tarihinde önemli bir gün olduğuna vurgu yaparak, “19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyor, bize bu bayramı yaşatan Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını rahmet, minnetle anıyor, saygılar sunuyorum” dedi.

İnce “Bugün elde ettiklerimiz 19 Mayıs’ın ürünleridir”
 İnce, yayınladığı mesajda şu ifadelere yer verdi: “Ulusların tarihinde önemli günler vardır: Zaferlerin, başarıların ya da büyük acıların, yenilgilerin yaşandığı özel günler.19 Mayıs 1919’da Türk Ulusu’nun tarihinde özel bir gündür.19 Mayıs 1919, ‘yenilmiş, zedelenmiş, yorgun ve fakir’ düşmüş bir halkın vatanını sahiplenerek, geleceğini yeniden kurmaya giriştiği gündür. Bugün ulaştığımız, elde ettiğimiz ne varsa hepsi 19 Mayıs'ın ürünleridir. Bağımsız bir yurt, uygarlığa bizi kavuşturan devrimler, yurtsever, kültürlü bir gençlik, sorumluluk nedir bilen aydınlar, ilkel düşüncelerin ağından kurtulmuş geniş halk yığınları.

Türk tarihinde bir 19 Mayıs olmasaydı bunların hiçbiri bulunmayacaktı.19 Mayıs'ın bir anlamı da en güç, en umutsuz durumlarda bile bir yurdu kurtarmanın mümkün olduğu gerçeğidir. Ülkemizin içinde bulunduğu durum, dünyada yaşanılanlar, gençlerimize bu emaneti koruma sorumluluğunu daima hatırlatmaktadır. Unutmayalım ki gençlik, bir ulusun tarihinde “sabah güneşi” gibidir; karanlığı yırtan ve etrafına aydınlığı taşıyan.19 Mayıs; sadece kurtuluş savaşımızın başlangıç tarihi olmanın ötesinde bir ulusun bağımsızlık ve özgürlük tutkusunun da başlangıç tarihidir. Kurutuluş Savaşımız zaferle bitmiş olmasına karşın, bağımsızlığımızı ve özgürlüğümüzü korumadaki kararlığımız ilelebet sürecektir” dedi.

YORUM EKLE

banner137

banner138