Karayolu Trafik Haftası Kutlanıyor

4-12 Mayıs Karayolu Haftası kutlanıyor. İl Emniyet Müdürlüğü’nün Karayolu Trafik Haftası ile ilgili yaptığı açıklamada ülkemizdeki trafik sorununa değinildi.

Karayolu Trafik Haftası Kutlanıyor
İl Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, “Trafik sorunu halen Ülkemizde gündemin birinci sırasında yer almaktadır. Ülkemizde her yıl binlerce vatandaşımız trafik canavarının kurbanı olmakta, binlercesi yaralanıp sakat kalmakta ve maddi kayıplar sonucu milli servet heba olmaktadır. Dileğimiz; trafik sorununun katliam boyutlarına ulaştığı Ülkemizde her vatandaşımızın dikkatini trafik olgusuna çekebilmek ve trafik düzeni ile güvenliğinin sağlanarak devam ettirilebilmesi sağlamak amacıyla; Ülkemizde her yıl Mayıs ayının ilk Cumartesi günü "Karayolu Trafik Güvenliği Günü", bu günü takip eden hafta ise "Karayolu Trafik Haftası" olarak değerlendirilmektedir. 

2012 yılında, "Karayolu Trafik Güvenliği Günü" 04 Mayıs, "Karayolu Trafik Haftası" etkinlikleri ise takip eden hafta olan 06-12 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilecektir. İlimizde de Yol kullanıcılarının (Sürücü, Yaya, Yolcu) trafik güvenliğine yönelik duyarlılıklarının arttırılmasında önemli bir araç olan Karayolu Trafik Haftası süresince özellikle eğitime yönelik çeşitli etkinlikler düzenlenecektir” denildi. Bu kapsamda bugün saat 13.00’te Yalova Belediyesi Meclis Salonu’nda yapılacak olan toplantıda, İlk ve Orta dereceli okullarda yapılan Trafik Güvenliği konulu Resim dalında yapılan yarışmada dereceye giren öğrencilere ödülleriyle, Yılın Örnek sürücüleri ve trafik personellerine plaketleri verilecek.
YORUM EKLE

banner137

banner138