Kızılay kavurma dağıttı

Kızılay Yalova Şubesi, 2012 yılı kurban bağışlarından elde edilen 528 adet kavurma ve kıyma konservesini ihtiyaç sahiplerine dağıttı.

Kızılay kavurma dağıttı
Kızılay'ın 2012 yılında gerçekleştirdiği kurban bağışı kampanyasında toplanan etler dağıtılıyor. Kurban etleri, Et ve Balık Kurumu Genel Müdürlüğü'ne ait tesislerde paketlenerek yaklaşık 500 kilogram etten elde edilen 528 adet kavurma ve kıyma konsantresi Yalova'ya gönderildi. Kızılay Yalova Şubesi ise bu kavurma ve kıymaları Suriye'den gelen göçmenler, çalışamayacak durumdaki kişiler, kimsesiz ve muhtaç duruma düşmüş olanlar, dul ve boşanmış kadınlar, Yalova'da kalan Çeçenler ile ihtiyaç sahibi öğrencilere dağıttı.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Kızılay Yalova Şubesi Başkanı Osman Aykut Temuçin, "2012 yılında hayırseverlerimizin bağışladığı kurbanlar kavurma ve kıyma konsantresi olarak şubemize ulaştı. Bizde bunları ihtiyaç sahiplerine ulaştırdık. Kızılay olarak hayırseverlerimize şükranlarını sunuyor ve Allah'tan hayırlarını kabul etmesini niyaz ediyoruz" dedi.

YORUM EKLE

banner137

banner138