Müdür Gencer’den destek primi uyarısı

Yalova SGK İl Müdürü Ali Gencer, sosyal güvenlik destek primi borç affından yararlanmak için son başvuru tarihinin 31 Mayıs olduğunu hatırlattı.

Müdür Gencer’den destek primi uyarısı
Sosyal Güvenlik Haftası dolayısıyla düzenlenen basın toplantısında bilgilendirmede bulunan Müdür Gencer, aftan yararlanma şartları ve ödeme seçeneklerine ilişkin önemli bilgiler vererek peşin ya da taksitle ödemek isteyenlerin 31 Mayıs tarihine kadar süresi olduğunu hatırlattı.

Destek primi borç affından yararlanmak isteyenlerin bir an önce SGK İl Müdürlüğü’ne başvuruda bulunmasını isteyen Müdür Gencer, “Yapılandırmaya başvuranlar, sosyal güvenlik destek primi borçlarını 6, 9, 12 veya 18 taksit seçeneklerinden birini seçip ödeyebiliyorlar. Peşin ödemek isteyenler ise 31 Mayıs tarihine kadar borçlarını ödeyebilecekler. Vadeli ödemek isteyenler de ilk taksitlerini bu tarihe kadar ödemek zorundalar. Daha sonraki ödemeleri ise 6111 yapılandırmasında olduğu gibi, her iki ayda bir yapabilecekler” diyerek uygulamadan yararlanmak isteyenleri bilgilendirdi.

YORUM EKLE

banner137

banner138