Su aboneleri bu kez Kadıköy’le Yalova arasında sorun

Geçtiğimiz yıl Samanlı Köyü ile Yalova Belediyesi arasında yaşanan su aboneliği krizinin ardından, Kadıköy Belediyesi de Yalova ile sınır olan Özden Mahallesi’nin su aboneliklerini kendi uhdesine almak için girişimde bulundu.

Su aboneleri bu kez Kadıköy’le Yalova arasında sorun
Kadıköy Belediye Başkanı Mehmet Şahin, Yalova Belediyesi’ne resmi yazarak kendi bölgelerindeki içme suyu ve atık su aboneliklerini geri istediklerini ancak 1 aylık cevap süresini beklemekte olduklarını söyledi. Şahin, bir aylık sürenin sonunda herhangi bir cevap gelmezse tekrar gereğini yapacaklarını ifade ederek, “Bizim bölgemizde su bedeli 1,55 TL, Yalova Belediyesi ise 2,55 TL’lik sanırım bedel alıyor. Biz bunu alırsak ortalama bir bedel belirleyeceğiz.

Bu bölgede oturan vatandaş sıkıntı yaşıyor. Su patlıyor, Kadıköy Belediyesi yapsın diyorlar. Parayı siz alıyorsanız o zaman siz yapacaksınız.  Foseptikler tıkanıyor kuka göndermiyorlar. Vatandaş imarlı arsasına ev yapacak, hattı Kadıköy Belediyesi çeksin diyorlar ama suyun parasını onlar alıyor. Abone benim değilse niye ben su hattını çekeyim. Abonelikler bize gelirse tamamen sıkıntılar ortadan kalkacak” dedi.
YORUM EKLE

banner137

banner138