TAŞIN DERELERİ ISLAH EDİLECEK

AK Parti Yalova İl Müdürü Yusuf Ziya Öztabak taşkın riski taşıyan derelerin ıslahı çalışmalarına başlanacağı müjdesini verdi.

 TAŞIN DERELERİ ISLAH EDİLECEK

AK Parti Yalova İl Müdürü Yusuf Ziya Öztabak taşkın riski taşıyan derelerin ıslahı çalışmalarına başlanacağı müjdesini verdi.
Geçtiğimiz aylardaki yoğun yağışlar nedeniyle taşan ve su baskınlarına neden olan Aydere ve Değirmendere'nin ıslahı yapımı yakında ihaleye çıkıyor. D.S.İ 1. Bölge müdürlüğü sorumluluğunda bulunan Yalova'da yapılacak çalışmalar hakkında açıklama yapan Ak Parti  Yalova il başkanı Yusuf Ziya Öztabak, "Geçtiğimiz aylarda ilimiz yoğun yağışlar almıştı ve bundan kaynaklı olarak derelerimizde yağmur sularından dolayı taşmalar meydana gelmişti. D.S.İ 1. Bölge müdürlüğümüzün sorumluluk alanında olan bölgemizdeki derelerin ıslah edilmesinin Milletvekilimiz Sayın Fikri Demirel’le birlikte takipçileri olduk . Koru Beldemizdeki Değirmendere de 2 bin 300 m çift taraflı beton duvar, 3 adet yeni köprü yapımı, Çınarcık İlçemizde  1.000 m betonarme U kesitli duvar ve 5 adet köprü yapımı için Toplamda  21 bin m3 kazı ve dolguları, 30 bin 250 m3 demirli beton imalatı, 5 km koruge boru ve 25 ton demir korkuluk imalatı yapılacak. Yalova merkezde bulunan Selimandıra deresinde 6.719 m beton duvar ve taban kaplaması ile 3 adet köprü yapımı için; Toplamda; 20.500 m3 kazı ve dolguları, 30.000 m3 demirli beton imalatı, 5 km koruge boru ve 30 ton demir korkuluk imalatı yapılacaktır. Bu derelerin yapımı ihalesi 14 Aralık  2017 tarihinde yapılacaktır. Yalova'mıza hayırlı olsun" dedi.

 

YORUM EKLE

banner137

banner138