Vali Erol, ‘Denetimlerimiz Sürecek’

Yalova Valisi Muammer Erol, İl Emniyet Müdürü Mehmet Hakan Fındık, İl Jandarma Komutanı Albay Mustafa Bakçekapılı ve İl Sağlık Müdürü Dr. Emrah Eray il genelinde koronavirüs denetlemesi yaptı.

Vali Erol, ‘Denetimlerimiz Sürecek’

Vali Erol ve beraberindeki kurum müdürleri il genelinde esnafları denetledi. İçişleri Bakanlığı tarafından çıkartılan genelge ile 81 ilde koronavirüs tedbirlerine yönelik denetimler gerçekleştirildi. Yalova Valisi Muammer Erol, İl Emniyet Müdürü Mehmet Hakan Fındık, İl Jandarma Komutanı Albay Mustafa Bakçekapılı ve İl Sağlık Müdürü Dr. Emrah Eray il genelinde koronavirüs denetlemesi yaptı. Vali Erol, Araştırma Enstitüsü önündeki polis kontrol noktasına gelerek ekipler tarafından durdurulan minibüslerde vatandaşlara ve şoförlere maske, sosyal mesafe ve dezenfekte konularında uyarı da bulundu. Vali Erol ve beraberindeki protokol üyeleri daha sonra yaya olarak Yalova Kapalı Pazaryerindeki esnaflara denetim gerçekleştirdi. Yalova Valisi Muammer Erol, İl Emniyet Müdürü Mehmet Hakan Fındık, İl Jandarma Komutanı Albay Mustafa Bakçekapılı ve İl Sağlık Müdürü Dr. Emrah Eray şehir merkezindeki caddeleri, sokakları bir bir dolaşarak esnaflara, vatandaşlara maske takmaları, sosyal mesafeye uymaları ve dezenfekte konularında uyarılarda bulundu.

‘Vatandaşlarımız tedbirlere riayet ediyor’

Denetlemeler esnasında Yalova halkının tedbirlere uyduğunu ifade eden Yalova Valisi Muammer Erol, “Yalova’da pandemi döneminin gerektirdiği tedbirlerin ne kadar alındığı ve vatandaşların buna ne kadar riayet ettiğini görme, tespit etme hem de uyarma hatırlatma kabilinde mesai arkadaşlarımızla birlikte olabildiğince esnafımızın her kesimine hemen her iş yerine uğrayıp tedbirleri hatırlatmak istedik. Böyle bir çalışmanın gayreti içerisinde olduk. Sayın Bakanımızın talimatları da bu yöndeydi. Şu anda tüm Türkiye’de aynı Yalova’da yapıldığı gibi denetim faaliyetleri, rehberlik faaliyetleri bu noktada varsa tedbirlerdeki eksiklikleri telafi edici çalışmaları planlamak gayretleri oluyor. Yalova’mızda da bunu ifa ettik edeceğiz ve önümüzdeki en az 10 gün boyunca yine bu yoğunlukta tedbir denetimlerini sürdüreceğiz. Gördüğümüz şu Yalova’daki ilan edilen yasaklara, alınması gereken tedbirlere riayet konusunda vatandaşlarımız son derece dikkatli. Bu vesileyle Yalova halkına bir kez daha teşekkür ediyorum. Herkes biliyor ki bu işin tek çaresi var sıfır temas ve bu işi en hafif atlatmanın yolu da maske, mesafe ve hijyen kurallarına olabildiğince riayet etmek. Ben bu vesileyle büyük Atatürk’ün, ‘Benim kentim’ diye ifade ettiği Yalova’ya gelişinin 91. Yıldönümü vesilesiyle de tekrar hem Yalovalılara hem de Yalova’ya özellikle bu mevsimde gelen misafirlerimize ki şu anda misafirlerimiz Yalova’nın yerleşik nüfusunun 3 katı seviyeye eriştiler. Onlara da Yalova’da geçirdikleri günler boyunca bu tedbirlere riayet etmeleri konusunda dikkatli olmalarını bir kez daha uyarmak, ifade etmek ve inşallah dilemek istiyorum. Lütfen dikkat etsinler, sevdiklerini ve kendilerini korusunlar istiyoruz” dedi.

YORUM EKLE

banner137

banner138