Yalova Esnafı Engelliler İçin 200 Kilo Mavi Kapak Topladı

YALOVA (İHA) - Yalova'nın Hürriyet Sokak esnafları, düzenledikleri kampanya ile engellilere tekerlekli sandalye alınabilmesi için 200 kilo mavi kapak topladı.

Yalova Esnafı Engelliler İçin 200 Kilo Mavi Kapak Topladı
Engellilere destek olmak isteyen Hürriyet Sokak esnafları, 'Mavi Kapak Toplama Kampanyası' düzenledi. Kampanyaya, cadde üzerindeki tüm esnaflarda destek verdi. Kampanya kapsamında 100 kilo mavi kapak toplayan esnaflar, bu kapakları belediyeye teslim etti. Ardından yeniden mavi kapak toplamaya koyulan esnaflar, 100 kilo kapak daha toplayarak, toplamda 200 kilo kapağı engelliler için tekerlekli sandalye alınabilmesi için Yalova Belediyesi'ne teslim etti.

Bu kampanyayı bir süre sonra tekrarlayacaklarını belirten Hürriyet Sokak esnaflarından Yavuz Akarca, "Engelli kardeşlerimiz için bir şey yapmak istedik ve bu kampanyayı düzenledik. Esnaflarımız da ellerinden geleni yaparak kampanyaya katıldılar. Toplamda 200 kilo kapak topladık ve engelli kardeşlerimize tekerlekli sandalye alınabilmesi için belediyeye teslim ettik. Bu kampanyayı ileri ki süreçlerde tekrarlayacağız. Tüm esnaflarımız buna benzer kampanyalar düzenleseler Yalova'da hatta ülkemizde tekerlekli sandalyesi olmayan esnaf kalmaz" diye konuştu.

YORUM EKLE

banner137

banner138