“Yalova halkı adaletin tecelli etmesini bekliyor”

Yalova Belediyesi eski Başkan Yardımcısı Halit Güleç, üçüncü bilirkişi raporunun açıklanmasının ardından değerlendirmede bulunarak; “Vefa Salman’ı ve bizleri göreve iade etmek için daha neyi bekliyorsunuz” diye seslendi.

“Yalova halkı adaletin tecelli etmesini bekliyor”

Halit Güleç geçtiğimiz günlerde açıklanan bilirkişi raporuyla ilgili değerlendirmelerde bulundu. Ünlü Fransız İktisatçı Mirabeau’nun “Adalet topaldır, ağır ağır yürür, fakat gideceği yer er geç varır” sözleriyle seslenen Güleç; “Gerçeklerin er ya da geç ortaya çıkma gibi bir huyu vardır. Üçüncü bilirkişi raporu da suçsuz olduğumuzu bir kez daha gösterdi. Şimdi adaletin yerini bulmasını hem biz hem de Yalova halkı bekliyor” dedi.

‘Gasp edilen koltuklar halkın iradesidir’

Güleç, açıklamasının devamında şunları dile getirdi: “İçinde bulunduğumuz süreç iki aşamalı olarak işliyor. Bunun bir yargı kısmı var bir de bakanlık. Bizler suçsuz yere görevimizden uzaklaştırıldık. Bu son gelen bilirkişi raporunda da bir kez daha kanıtlanmış oldu. Bizlerin yerine bir vekil yönetim atandı. Onların görevde kalabilmesi için sürecin uzatılması gerekiyordu. Bunun için ilk bilirkişi raporuna itiraz edildi. İkinci bilirkişi raporu hazırlandı. Bunu da beğenmediler çünkü amaç süreci yönetmek değil haksız şekilde koltukta oturmaya devam etmekti. Şimdi üçüncü bilirkişi raporu geldi. O raporda da ilk iki raporda olduğu gibi Vefa Salman ve Halit Güleç suçsuzdur diyor. Biz hep gasp edilen bizim koltuklarımız değil halkın iradesidir dedik ve gerçeklerin elbet ortaya çıkacağı günü bekledik. Gerçekler 1 değil, 2 değil, tam 3 kere ortaya çıktı. Halkın iradesini tekrardan iadeyi itibar etmek için neyi bekliyorlar çok merak ediyoruz. Ne yazık ki Yalova yönetilemiyor. Algıyla, şovla bu işler olmaz. Vatandaştan aldığınız karneniz zayıf, notlarınız kırık. Bu notlarla bu öğrenci okumaz. Yalova’ya yazık oluyor. Yalova’nın geleceğine yazık oluyor. Yalova halkı biran evvel adaletin tecelli etmesini ve Yalova’nın seçilmiş Belediye Başkanı Vefa Salman’ın göreve iade edilmesini bekliyor.”

YORUM EKLE