Yalova Lisesi tek yumruk

Yalova’nın en eski eğitim kurumlarından birisi olan Yalova Anadolu Lisesi’nin Öğrenci Meclisi, okul bahçesinin imara açılmasını düzenlediği imza kampanyasıyla protesto etti.

Yalova Lisesi tek yumruk
Yalova Belediye Meclisi’nin nisan ayı oturumlarında karara bağladığı Lise bahçesinin imara açılması girişimine tepkisiz kalmayan Yalova Lisesi’nin 1700 öğrencisi tek yumruk oldu.

“Okulumun Bahçesine Dokunma “ adıyla düzenlenen imza kampanyasında okul bahçesinde kurulan masada sıraya geçen lise öğrencileri, tek tek imza atarak, karara tepkilerini imzalarıyla dile getirdi.

Yalova Anadolu Lisesi Öğrenci Meclisi’nin organize ettiği etkinliğe, Yalova Lisesi Okul Aile Birliği, Yalova Lisesi Mezunları Derneği ve Yalova Lisesi Vakfı da destek verdi.

Yalova Belediye Meclisi nisan ayı oturumunda, okul bahçesinde Yalova Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’ne ait alanda Gençlik ve Spor Merkezi yapımı için imar izni vermişti. Karar Yalova Lisesi mezunu şehrin tanınmış birçok siması ve Yalova Lisesi Mezunlar Derneği tarafından da tepkiyle karşılanmıştı.
YORUM EKLE

banner137

banner138